کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در یزد برگزار شد

کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با رویکرد تحکیم بنیاد خانواده و آموزش مهارت های زندگی به همت مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی و مشارکت سازمان بسیج خواهران استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد، در این دوره آموزشی که با حضور فخرالسادات خامسی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی و بیش از70 بانوی بسیجی برگزار شد، معاون اجتماعی سپاه الغدیر یزد گفت: ارتقاءکیفیت زندگی و رفاه اجتماعی یک فرآیند همه جانبه بوده و این مهم تنها شامل تقویت مهارت ها و توانایی های افراد نیست.
محمدرضا فخرالدین زاده یادآور شد: ارتقا زندگی و رفاه اجتماعی شامل تغییر شرایط اجتماعی، اقتصادی و محیطی به منظور کاهش اثرات نامطلوب بر کیفیت زندگی فرد یا جامعه است.

در ادامه طیبه رشیدی توجه به نیازهای معنوی و عاطفی را یکی از مولفه های مهم در حفظ بنیان خانواده برشمرد و تصریح کرد: گاه در ازدواج تنها ملاک و معیار انتخاب ها شاخصه های مادی است در این روش به مقوله ها و شاخص های معنوی و عاطفی توجه خاصی نمی شود در حالی که می توان با ارتقای ابعاد معنوی و عاطفی، بنیان خانواده را مستحکم کرد.

مدرس این دوره آموزشی افزود: مهم ترین عاملی که سبب تفاهم و همکاری اعضای خانواده میشود وجود روحیه  مشورت در خانواده است که در عین ایجاد خانواده ای مستحکم و صمیمی، بهترین محافظ در برابر مشکلات و موانع زندگی است.

در پایان اعضای حاضر در جلسه به پرسش و پاسخ و تبادل نظر پرداختند.

۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۹
کد خبر : ۱۶۶,۴۶۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید