39 درصد کل آراء صادره در مراجع حل اختلاف خراسان رضوی به صورت سازشی صادر شد

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضویدر نشست هم اندیشی اعضای مراجع حل اختلاف خراسان رضوی گفت: با عملکرد مطلوب مراجع حل اختلاف و تلاش فراوان همکاران 39 درصد کل آراء صادره در مراجع حل اختلاف خراسان رضوی به صورت سازشی صادر شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی محمد سنجری در نشست هم اندیشی اعضای حل اختلاف خراسان رضوی گفت: حوزه روابط کار به لحاظ ارتباط مستقیم با مراجعین بسیار مهم و حساس است و یکی از رسالت های ما در حوزه کار، صیانت از نیروی کار، تنظیم روابط کارگری و کارفرمایی ، نظارت بر اجرای صحیح قانون کار و... است.
وی در تشریح آمار عملکرد پنج ماهه سال جاری این اداره کل در حوزه روابط کار گفت:در استان خراسان رضوی 33 هیئت تشخیص و 17 هیئت حل اختلاف وجود دارد که کار رسیدگی به دادخواست ها و شکایات واصله را انجام می دهند.
وی گفت :تعداد دادخواستهای واصله به هیات های تشخیص استان از 4705 دادخواست درپنج ماهه نخست سال 1397 با 21درصد کاهش به 3705 دادخواست درپنج ماهه نخست سال 1398 رسیده است و تعداد پرونده های واصله به هیات های حل اختلاف نیز درپنج ماهه نخست سال 1397تعداد 2149 پرونده بوده که این میزان درپنج ماهه نخست سال 1398 به 1507پرونده رسیده که 30 درصد کاهش را نشان می دهد.
وی در ادامه افزود: با تلاش کلیه کارکنان حوزه روابط کار، بهره گیری از برنامه ریزی های مدون ، بکارگیری تمامی توان و ظرفیت های موجود و صدور آراء توافقی موفق شدیم گامهای بلندی را در راستای صیانت از نیروی کار و کاهش مدت زمان رسیدگی به شکایات در استان برداریم که اثرات آن در کاهش حجم ورودی مراجعین به هیئت ها کاملاً مشهود است.
وی افزود: مقایسه نسبت آراء سازشی صادره در مراجع حل اختلاف نشان می دهد که در پرونده های پنج ماهه سال جاری در مقایسه با سال گذشته 39 درصد کل آراء صادره در مراجع حل اختلاف بصورت سازشی صادر شده است.
وی در ادامه تاکید کرد :با عملکرد مطلوب مراجع حل اختلاف و تلاش فراوان همکاران واحد میز خدمت مدت زمان رسیدگی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 16درصد در هیات های تشخیص و 28 درصد در هیات های حل اختلاف کاهش داشته است.
 
۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲
کد خبر : ۱۶۶,۷۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید