۸۵ درصد تسهیلات مشاغل خانگی در کهگیلویه و بویراحمد به زنان پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۸۵ درصد از تسهیلات مشاغل خانگی در کهگیلویه و بویراحمد به زنان پرداخت شده است.
به گزارش روابط عمومی تعاون ،کار و رفاه اجتماعی کهکیلویه و بویراحمد، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ظرف ۲ سال گذشته دولت برنامه ها و طرح های مطلوبی برای اشتغال زایی از جمله تسهیلات روستایی و عشایری، مشاغل خانگی، مهارت آموزی، کارورزی و یارانه دستمزد و دیگر موارد داشته است.

پروانه نیک مرام افزود: از بهمن ماه ۹۶ تاکنون بر اساس آخرین آمار افزون بر ۲ هزار و ۲۲۸ میلیارد ریال به طرح های اشتغال زایی روستایی و عشایری در این استان، پرداخت شده که از این میزان ۵۷۰ میلیارد ریال آن به زنان ارائه شد.

وی تصریح کرد: همچنین در بحث مشاغل خانگی در سال گذشته سهم کهگیلویه و بویراحمد ۱۰۰ میلیارد ریال بود که تنها ۶۰ میلیارد ریال آن تخصیص یافت.

نیک مرام تاکید کرد: سال گذشته تاکنون، ۱۰۰ درصد اعتبار سهم مشاغل خانگی در کهگیلویه و بویراحمد جذب شده و این مهم بی سابقه بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ۸۵ درصد از تسهیلات مشاغل خانگی در کهگیلویه و بویراحمد به زنان پرداخت شد.

وی با اشاره به سهم امسال استان از تسهیلات مشاغل خانگی بیان کرد: سهم تسهیلات مشاغل خانگی کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری تنها ۴۲ میلیارد ریال است که کمتر از نیمی از اعتبارات پارسال است و انتظار می رود دولتمردان برای افزایش سهم استان چاره اندیشی کنند.

وی عنوان کرد: کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت های بسیاری در حوزه نیروی انسانی و منابع عظیم خدادادی در زمینه های مختلف آب ،جنگل ،خاک حاصلخیز ،نفت ،گاز و...  دارد که می طلبد در راستای اشتغالزایی پایدار و تحقق رونق تولید توجه بیشتری به این پتانسیل ها شود.

۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۶
روابط عمومی |
کد خبر : ۱۶۶,۷۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید