مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان تاکید کرد: تکمیل زنجیره تولید در صنایع دستی با تشکیل تعاونی ها

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان بر الگوی توسعه مشاغل خانگی در استان تاکید کرد و گفت: بر اساس ظرفیت پایگاههای بسیج می توان مشاغل خانگی را در محله های شهر بندرعباس که بافت فرهنگی قدیمی دارند، ساماندهی و زنجیره تولید را از مرحله طراحی تا تامین و فروش با تشکیل تعاونی ها، تکمیل کرد.
مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان تاکید کرد: تکمیل زنجیره تولید در صنایع دستی با تشکیل تعاونی ها
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان ، "هادی ابراهیمی" در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری با جهاد دانشگاهی که در راستای توسعه تعاملات پژوهشی، اشتغال و فرهنگی و آموزشی و به منظور بهره مندی از ظرفیتها و امکانات موجود، اداره کل و جهاد دانشگاهی استان افزود: استفاده از ظرفیت های جهاد دانشگاهی در بخش های مختلف در طرح الگوی توسعه مشاغل خانگی استان در نظر گرفته شده و در این زمینه آماده همکاری هستیم.

وی با اشاره به اینکه بازار کار در بعد عرضه و تقاضا دچار آشفتگی است و در این مورد نیاز به ارایه مدل و سپس ساماندهی وجود دارد، اظهارکرد: جهاد دانشگاهی استان با ارایه یک مدل و طراحی الگو می تواند این اداره کل را در راه اندازی سامانه برای ساماندهی بازار کار و جذب نیرو کمک کند.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان بر ساماندهی شرکتهای پیمانکاری و تقویت پیمانکاران بومی در استان نیز تاکید و اضافه کرد: با ارایه یک الگو باید پیمانکاران را ملزم به جذب نیروهای بومی و ماندگار کرد و این امر نیاز به یک یک دستورالعمل دارد که نیازمند همکاری با جهاد دانشگاهی در این زمینه نیز هستیم.

ابراهیمی همچنین از "محله کارآفرینی – شهروند کارآفرینی" به عنوان یک طرح که می تواند از بافت داخلی در جهت تقویت اقتصاد خانوارها استفاده کرد، نام برد و خواستار همکاری جهاد دانشگاهی با این اداره کل در این زمینه نیز شد.

"سهیل دادخواه" رئیس جهاد دانشگاهی استان نیز با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های جهاد دانشگاهی بحث کارآفرینی است، گفت: این دانشگاه تاکنون دوره ها و استارتاپ هایی در حوزه اشتغال و کارآفرینی ایجاد کرده و با استفاده از توانمندی، ظرفیت و امکانات خود می تواند در حوزه کارآفرینی نقش مهمی داشته باشد.

برگزاری رویدادهای کارآفرینی ، برگزاری تورهای آموزشی ترویجی کارآفرینی و نوآوری، برگزاری نشست های مشترک بین کارآفرینان و استارتاپ ها و ... از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

قابل ذکر است این تفاهم نامه در 7 ماده به مدت 3 سال بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان وجهاد دانشگاهی استان منعقد شد.


۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۲۲
کد خبر : ۱۶۷,۰۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید