سرپرست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی البرز: کاریابی ها از موثرترین شرکای اجتماعی در بخش اشتغال هستند

سرپرست اداره کل تعاون،کار وفاه اجتماعی استان البرز در نشست هماهنگی کاریابی های استان البرز گفت: کاریابی ها از موثرترین شرکای اجتماعی این اداره کل در بخش اشتغال استان هستند.
سرپرست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی البرز: کاریابی ها از موثرترین شرکای اجتماعی در بخش اشتغال هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز، سرپرست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز در ابتدای این نشست که با حضور مدیران کاریابیها و انجمن صنفی کاریابی های استان برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یادآوری رشادتهای رزمندگان و شهدا و ایثارگران در جبهه های نبرد حق علیه باطل گفت : دفاع مقدس عامل تثبیت انقلاب اسلامی بود و به ما یاد داد بهترین گزینه در مقابل دشمن مقاومت است و این دفاع مقدس همچنین الگوی مبارزه آزادی‌خواهان و ملت های مسلمان تحت ظلم جهان در مقابل استکبار جهانی است .
وی افزود : امروزه دفاع مقدس جنبه دیگری به خود گرفته است و ما همچنان به نوعی دیگر مورد تهاجم قرار گرفته ایم و آن تهاجم از نوع اقتصادی از سوی دشمنان است و در این نوع از تهاجم نیز نیازمند سربازانی با رویکرد جهادی و دانش وابزار متفاوت هستیم و متاسفانه اثرات این حمله اقتصادی دهکهای پایین جامعه را بیشتر تحت الشعاع قرار داده است .

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه یکی از بحثها و رویکردهای مهم وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی حوزه اشتغال است و در این موضوع کاریابیها نیز جایگاه ویژه ای دارند، خاطرنشان کرد: از مهمترین شرکای اجتماعی این اداره کل در بخش اشتغال کاریابی ها هستند و از بازوان توانمند ما در پیشبرد اهداف وزارت متبوع در حوزه اشتغال هستند .
وی همچنین با اشاره به طرحهای در حال پیگیری استان در بخش اشتغال و نقش کاریابی ها در اجرای این طرحها گفت: موضوع تسهیلات تبصره 18 در حفظ اشتغال و طرح مشوق های بیمه ای و کارورزی از سوی اداره کل در استان در حال پیگیری است و در این راستا تعامل کاریابی ها با مدیریت اشتغال اداره کل استان و توجه مدیران این مراکز در اجرای این طرحها از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

وی با تاکید بر این  که نظارت بر فعالیت کاریابی ها از وظایف اداره کل تعاون،کار وفاه اجتماعی است، افزود : از کاریابی ها انتظار می رود که در فعالیت های خود همواره با حوزه اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل همکاری و تعامل مناسب داشته باشند و به آنچه قانونگذار در حوزه فعالیت این مراکز تعیین کرده عمل نمایند و نسبت به ثبت آمار کارجویان در سامانه سابک و ارسال گزارشهایی که در این خصوص از آنان خواسته می شود همکاری لازم را کنند و در این راستا اداره کل نیز بر فعالیت کاریابی ونقاط ضعف وقوت این مراکز نظارت خواهد داشت و کاریابی های موفق معرفی خواهند شد و در صورت مشاهده مواردی تذکرات لازم در جهت بهبود فعالیت کاریابی توسط مدیریت اشتغال داده خواهد شد.

فلاح نژاد با تاکید بر اهمیت فعالیت انجمن صنفی کاریابی های استان گفت : از آنجایی که انجمن صنفی جدید در استان البرز از افراد متخصص  وتوسط خود کاریابی ها در انتخاباتی که انجام شد انتخاب شده اند  و نقش مهمی نیز این انجمن در انجمن صنفی کشور دارد مراکز کاریابی نیز باید ضمن عضویت ومشارکت در فعالیت های انجمن صنفی تعامل خوبی با انجمن استان داشته باشند  و به عنوان شرکای اجتماعی اداره کل تعاون استان انتظار می رود در خدمات دهی خود بر مدار قانون حرکت کنند تا با هم افزایی مناسب به نتایج مشترک وموثر دست یابیم.

سرپرست اداره کل تعاون،کار وفاه اجتماعی البرز در پایان تصریح کرد: تمام تلاشمان این است که کاریابی‌های غیردولتی تقویت و توانمند شوند و بنا را بر تعامل و همکاری با انجمن‌های صنفی، کاریابی‌ها گذاشته‌ایم و سعی داریم آن چیزی که خواسته صنفی کاریابی‌ها است نیز با پیگیری های لازم وقانونی محقق کنیم.

همچنین در این جلسه بهرامی رئیس کانون انجمن صنفی استان البرز نیز گزارشی از فعالیتها و برنامه های انجمن صنفی استان ارائه کرد و مسائل و پیشنهاداتی را در جهت بهبود فعالیتهای کاریابیها و تعامل بهینه با اداره کل تعاون،کار در جهت موضوع اشتغال استان بیان کرد.

ابراهیم شادمهر مدیر امور اشتغال وکارآفرینی این اداره کل نیز در این جلسه موارد تخصصی را در خصوص طرحهای کارورزی و اشتغال ونیز وظایف کاریابی ها و قوانین و دستورالعمل های وزارت متبوع جهت مدیران کاریابی های استان مطرح کرد.

لازم به ذکر است: در ادامه مدیران کاریابی های استان نیز مشکلات ومسائلی در خصوص کاریابی های تحت مدیریت خود در حوزه های بیمه بیکاری ، اتباع ، حق الزحمه کاریابی ها مطرح کردند .

۲ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۶
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۱۶۷,۰۷۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید