مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: ارتقای سلامت کارگران موجب ارتقای سطح سلامت جامعه می شود

نشست اجرایی کردن فاز دوم روند اجرایی طرح پایش برنامه ملی استقرار مداخلات پیشگیری از اعتیاد با عنوان طرح ملی کاج با حضور مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی استان و روسای تشکلات کارگری و کارفرمایی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و دبیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی یزد برگزار شد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: ارتقای سلامت کارگران موجب ارتقای سطح سلامت جامعه می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، محمد حسین ریاحی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد ، سلامت کارگران را به ‌عنوان نیروهای مولد جامعه یکی از اولویت های این اداره کل دانست و گفت: دستیابی به توسعه اقتصادی، از اهمیت زیادی برخوردار است و زمانی که توسعه همه‌جانبه در اولویت باشد، تامین سلامت، اهمیتی دوچندان می‌یابد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد با اشاره به اینکه ارتقای سلامت کارگران، ارتقای سطح سلامت در جامعه را به همراه دارد، افزود: مهم ترین مولفه در بهره وری و توسعه کشور پیشگیری از اعتیاد و توجه به سلامت سرمایه های انسانی در واحدهای تولیدی است.

ریاحی از مزایای این طرح در خصوص پیشگیری از مصرف مواد مخدر در جامعه کار و تولید نام برد و تصریح کرد: سوءمصرف موادمخدر در محیط‌های کاری، هزینه‌های جبران‌ناپذیری مانند خسارات حوادث کار، افزایش حق‌بیمه غرامت کارگران، پایین‌آمدن سرعت و کیفیت کار، افزایش غیبت‌های ناشی از بیماری و سرقت و آسیب را در پی خواهد داشت که مستلزم اجرای برنامه‌های آموزشی و پیشگیرانه در فضای کار و تولید است.

در ادامه این جلسه مدیر اجتماعی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی یزد توضیحاتی در خصوص طرح ملی کاج  ارائه داد و گفت: در اجرای برنامه ملی کاج سه بسته خدمتی به جامعه کارگران ارائه می شود.

امراللهی تاکید کرد: بسته اول خدمتی شامل آموزش و ترویج سبک زندگی سالم، بسته دوم استقرار تسهیلات مراقبت جسمی، روانی، اجتماعی با الگوی برنامه همیار کارکنان و بسته سوم نیز رتبه بندی و اعتباربخشی کارفرمایان سلامت محور است.

گفتنی است: در پایان این نشست اعضای حاضر در جلسه نظرات و پیشنهادات سازنده خود را در جهت اجرایی کردن هر چه بهتر این طرح بیان کردند.

۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۴۹
کد خبر : ۱۶۷,۱۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید