مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل تاکید کرد: ضرورت تسریع در روند پرداخت تسهیلات اشتغالی

هجدهمين جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل با حضور استاندار، مدیران دستگاه های اجرایی و بانک ها در محل استانداری اردبیل با سه دستور کار برگزار شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل تاکید کرد: ضرورت تسریع در روند پرداخت تسهیلات اشتغالی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، قاسم رحیمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ابتدای این جلسه با اشاره به سرعت کم پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی خواستار تسریع در پرداخت تسهیلات از این محل جهت کمک به ایجاد و رونق مشاغل خرد شد و گفت: سهم استان از محل تسهیلات مشاغل خانگی مبلغ 5 میلیارد و 800 میلیون تومان است.
وی با اشاره به محدودیت منابع تسهیلاتی استان، تاکید کرد: ضروری است جهت تسریع در جذب منابع و اعتبارات، بانک های عامل نسبت به تعیین تکلیف، عودت یا پرداخت تسهیلات طرح های اشتغال روستایی که به آنها معرفی شده اند اقدام کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: تسهیلات بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 97 تنها ردیف مشخص شده قانونی جهت حمایت و اعطای تسهیلات به بنگاه های اقتصادی و واحدهای تولیدی است که اقدامات دستگاه های نسبت به تخصیص و جذب به موقع آن حائز اهمیت است.
دبیر کارگروه اشتغال استان اردبیل با اشاره به کاهش سرمایه درگردش بنگاه های اقتصادی با توجه به افزایش نرخ تورم گفت: لازم است مدیران بانک های استان جهت عملیاتی شدن مصوبات جلسه شورای هماهنگی بانک های کشور در استان اردبیل پیگیری ویژه به عمل آورند تا از این طریق و با جذب تسهیلات کمک های واحدهای تولیدی استان باشیم.

دبیر کارگروه اشتغال استان اردبیل گفت: تسریع در روند پرداخت تسهیلات اشتغالی و تعیین تکلیف وضعیت طرح های معرفی شده به بانک جهت جذب منابع و اعتبارات اختصاص یافته به استان در دستورکار بانک ها باشد.

در پایان این جلسه با ارائه گزارش مسئول ستاد اشتغال استان اردبیل آخرین وضعیت اشتغال ایجاد شده در حوزه صنعت، کشاورزی و خدمات بررسی شد.

۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۱۶۷,۱۷۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید