همایش "سیاست های فعال بازار کار " در خراسان جنوبی برگزار شد

همایش سیاست های فعال بازار کار در محل سالن جلسات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار شد.
همایش "سیاست های فعال بازار کار " در خراسان جنوبی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی در این همایش که با حضور نمایندگان تشکلهای کارگری و کارفرمایی، تعاونگران، انجمن های صنفی و اتحادیه ها و... شهرستان بیرجند برگزار شد، سیاست های فعال بازار کار تبیین و ضرورت سازی شد.
عباس رکنی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی تشریح کرد: این همایش حول 4محور مهارت آموزی در محیط کار واقعی، کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی،مشوق های بیمه ای سهم کارفرما و طرح یارانه دستمزد به عنوان سیاستهای فعال بازار کار برگزار شد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هدف از اجرای طرح ها را افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار برای ورود به بازار کار، تحرک بخشی به بازار کار و حمایت از کارآفرینان وتشویق و ترغیب آنان به جذب نیروی کار جدید ، کاهش هزینه های نیروی کار برای کارفرما و ایجاد انگیزه  در کارفرما برای بکارگیری نیروی شغل اولی و معتادان بهبود یافته و ایجاد و انگیزه کارآفرینی و ایجاد کسب و کار در دانش آموختگان دانشگاهی ، آشنایی با محیط کار و کسب تجربه و ایجاد خودباوری در مهارت آموز برای ورود به بازار کار و عرصه اشتغال عنوان کرد.
در این همایش که به صورت کارگاهی و با رویکرد اطلاع رسانی و انعکاس برنامه های اشتغالزای دولت بود، حاضرین به بیان ابهامات و مشکلات خود پرداخته و مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای و معاونین مربوطه، و همچنین نمایندگان تامین اجتماعی و صندوق کارآفرینی استان به سوالات و ابهامات حاضرین پاسخ دادند.

۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |
کد خبر : ۱۶۷,۳۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید