مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان بر ضرورت خلاقیت و نوآوی در تعاونی ها تاکید کرد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: برای توانمند سازی و گستره فعالیت بیشتر، تعاونی ها باید از فضای سنتی فاصله گرفته و به سمت خلاقیت و نوآوری پیش روند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان بر ضرورت خلاقیت و نوآوی در تعاونی ها تاکید کرد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، هادی ابراهیمی با بیان این مطلب اظهار کرد: ظرفیتهای اقتصادی زیادی در قشم وجود دارد که  باید از آنها در راستای توسعه و تقویت تعاونی ها به عنوان مردمی ترین بخش اقتصاد استفاده کرد.

وی خواستار تشکیل کمیته کارشناسی در منطقه آزاد برای توسعه تعاونی، همکاری اداره ثبت در کاهش هزینه  ثیت تشکیل تعاونی ها و تمدید مجوز تعاونی ها از یک سال به سه سال شد.

وی بیان کرد: مدیرعامل سازمان منطقه ازاد قشم با دید علمی و مدیریتی، به توسعه این جزیره نگاه کلانی دارد و اقداماتی که در حوزه های مختلف اقتصادی صورت گرفته، نشان از اهمیت به موضوع اشتغال این جزیره است.

مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان تصریح کرد: قشم با سیستم مدیریتی منسجم و مشخصی که دارد می تواند به عنوان پایلوت اجرای طرح های بزرگ اقتصادی باشد و این شهر قابلیت تبدیل شدن به شهر هوشمند را دارد.

وی ضمن قدردانی از همراهی و همسو بودن منطقه آزاد با فعالیت های این اداره کل در جزیره قشم، بر توسعه الگوی مشاغل خانگی و کسب و کارهای هوشمند در قالب تعاونی ها و ارتقای اکوسیستم کارآفرینی در جزیره تاکید کرد.

مدیرعامل سازان منطقه ازاد قشم نیز گفت: محور توسعه در این جزیره در تمام بخشها است و برای حمایت از تولید، اقدامات زیادی صورت گرفته است.

"حمیدرضا مومنی" بر توانمند سازی تعاونی ها و ایجاد، تقویت و توسعه زنجیره ارزش در تعاونی ها تاکید کرد.

وی افزود: بر اساس برنامه های تدوین شده، در یک ارزیابی مشخص می شود توفیقاتی بدست آوردیم اگر همدلی بیشتری باشد می تواند خروجی بهتری داشته باشیم.

مومنی بیان کرد:  در حوزه اشتغال با توجه به ظرفیتهای جزیره از جمله بخش های صنعتی و مزارع میگو تلاش داریم از برنامه ها جلوتر برویم.

وی گفت: در بخش تعاون ظرفیتهای خوبی وجود دارد اما بیش از نیمی از ظرفیتهای آن مغفول مانده که در حال آسیب شناسی این موضوع هستیم.

مومنی اظهارداشت: از ظرفیت روستاها برای تولید و اشتغال باید استفاده کرد که توسعه گردشگری از جمله کاشانه مهمان ها نقش مهمی دارند.

برای تحقق اهداف حوزه وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی آماده هر گونه همکاری با این اداره کل هستیم.۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۸
کد خبر : ۱۶۷,۳۹۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید