مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمان: استارت آپ‌ها با خلق ایده باید حوادث ناشی از کار را کاهش دهند

اولین استارت آپ ویکند ایمنی با محوریت تکنولوژی‌های هوشمند در سرچشمه رفسنجان برگزار شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمان: استارت آپ‌ها با خلق ایده باید حوادث ناشی از کار را کاهش دهند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ، رضا اسماعیلی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان در این آیین با اشاره به اهمیت ایمنی و بهداشت کار اظهار کرد: وظیفه اصلی وزارت صمت و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی صیانت از نیروی کار است که وظیفه‌ای سنگین به شمار می‌رود.

وی بیان کرد: حفظ ایمنی کارگران در معادن یا واحدهای تولیدی خیلی سخت و سنگین است ایمنی در کشور ما به ویژه در صنایع هنوز اول راه است و خیلی راه داریم تا به جایگاه اصلی آن برسیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه استان کرمان بیش از۵۰ هزار کارگاه فعال دارد و بیش از ۳۲۰ هزار نفر در این کارگاه‌ها کار می‌کنند که بیش از ۳۰ هزار نفرشان در معادن شاغل هستند، افزود: اگر بخواهیم در خصوص ایمنی بحث کنیم از تعویض لاستیک یک چرخ تا مسائل پیچیده‌تر باید پیش برویم که مباحث گسترده و وسیعی است و جای فعالیت دارد.
وی ادامه داد: اولویت ما ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی است؛ باید نگاه ما در کلان کم کردن حوادث در تمام ابعاد باشد و استارت آپ‌ها می‌توانند با خلق ایده در این خصوص کمک باشند.
اسماعیلی با اشاره به کمبود نیروی متخصص در حوزه ایمنی و بهداشت، افزود: تعداد افراد متخصص و تربیت شده در این حوزه اندک است و افرادی که در حوزه ایمنی و بهداشت کار می‌کنند که بعضا تخصص کافی ندارند.

وی خلأ نرم‌افزارهایی در زمینه ایمنی و بهداشت را یادآور شد و گفت: اپلیکیشن‌های خیلی کم و محدودی در این حوزه داریم.

مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان در این مراسم با اشاره به اینکه شرکت ملی صنایع  ایران مازاد تولید خود را به بازارهای جهانی عرضه می‌کند اظهارکرد: در شرکت مس تولید مس کاتدی ۹۹٫۹۹۹ که بهترین مس تولیدی جهان است که از خاک معدنی با عیار ۰٫۶ صد استخراج می‌شود.

حسین احمدی بیان کرد:  جایگاه شرکت ملی صنایع مس ایران در منطقه اول است و در دنیا جزء ۲۰ کشور اول در حوزه تولید مس کاتدی و محصولات جانبی است.

وی تصریح کرد: اگر در حوزه تولید و اثربخشی بخواهیم روند کار را ادامه دهیم اثربخشی عملیاتی که شرط لازم است اما کافی نیست برای ادامه راه به همگام بودن به تکنولوژی روز دنیا محتاجیم و در شرکت به آن توجه شده است.

احمدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در حال گذر از نسل چهارم تکنولوژی هستیم قطعا در ادامه کار محتاج به استفاده از تکنولوژی بهینه در حوزه معدن و استخراج خواهیم بود که این حرکت آغاز شده و سیستم دیسپاچینگ و مانیتورینگ معدن از سال گذشته راه‌اندازی شده است.

مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان با بیان اینکه رشد و توسعه متوازن در تمام حوزه‌های تولیدی و عملیاتی در دستور کار داریم، بیان کرد: در حوزه ایمنی باید رشد متوازن و همگام با صنایع را داشته باشیم اگر شرکت مس خود را در حوزه تولید و توسعه با تکنولوژی‌های روز دنیا مقایسه می‌کند باید در HSE هم بروز باشد و ضرورت داشت این همایش برگزار شود.

index19

 

index7

 

index8

 

index9

 

index10

 

index13

 

index15

 

index16

 

index18

 

 

۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۵۷
کد خبر : ۱۶۷,۴۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید