فعالیت قریب به هشت هزار کارگر ساختمانی در سیستان و بلوچستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از فعالیت قریب به هشت هزار کارگر ساختمانی در سطح استان خبر داد.
فعالیت قریب به هشت هزار کارگر ساختمانی در سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، مهرداد جهاندیده با بیان اینکه بیمه کارگران ساختمانی از مترقی‌ترین بیمه‌ها در دنیا به شمار می رود، گفت: در 6 ماهه نخست امسال، 952 کارگر ساختمانی استان بیمه شده اند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان افزود: از ابتدای امسال تاکنون برای 898 کارگر ساختمانی استان توسط مراکز آموزش فنی و حرفه ای کارت مهارت صادر شده است
 جهاندیده گفت: ارائه کارت مهارت از سازمان فنی و حرفه ای و داشتن اشتغال عملی در مشاغل مرتبط با صنعت ساختمانی برای بهره مندی از مزایای بیمه ای ضروری است.
وی اظهار کرد: شناسایی کارگران واقعی فعال در بخش صنعت ساختمان، جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی و تامین منابع مالی برای خدمت رسانی بهتر به جامعه هدف از مهمترین مزایای اجرای طرح بیمه کارگران ساختمانی است.
وی افزود: بر اساس ماده ۵ قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی، سازمان تامین اجتماعی مکلف شده با دریافت ۷ درصد حق بیمه سهم بیمه شده از کارگر و ۱۵ درصد مجموع عوارض صدور پروانه از مالک نسبت به تداوم پوشش بیمه تمام کارگران ساختمانی اقدام کند.

۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۱۶۷,۶۵۰
کلیدواژه ها: فعالیت کارگر ساختمانی - سیستان و بلوچستان - مهرداد جهاندیده - سامانه رفاهی - بیمه تامین اجتماعی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید