چهارمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال خراسان رضوی برگزار شد

چهارمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان در سال جاری با حضور رسولیان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی،محمد رضا شاه پسند مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری و مدیران بانکها و دستگاههای اجرایی در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.
چهارمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال خراسان رضوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ، سنجری مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی و دبیر کارگروه تخصصی اشتغال نیز در ابتدای این جلسه ضمن ارائه گزارشی از شاخص های اشتغال استان گفت: عملکرد دستگاه های اجرایی در خصوص برنامه های اشتغال و برنامه ریزی و اجرای برنامه های اشتغال دستگاه های اجرایی در محلات هدف طرح نجات در این جلسه مورد یحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه آمار عملکردی استان، طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار ،طرح مشوق بیمه کارفرمایی و طرح کارورزی فارغ التحصیلان و اهداف و ظرفیت های آن را بیان کرد و گفت: در اجرای این طرح ها تلاش ها و اقداماتی در استان انجام شده است و بنگاه های اقتصادی می توانند به خوبی از این ظرفیت ها استفاده کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی افزود : دستگاههای عضو کارگروه می بایست موانع و مشکلات موجود بر سر راه این طرح ها را شناسایی کرده و با تلاش در راستای رفع این موانع اقدام کنند.

رسولیان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: از محل اعتبارات تبصره ۱۶ قانون بودجه برای نهادهای حمایتی و طرح خوداشتغالی، ۴۸۰ میلیارد ریال به طرح نجات حاشیه شهر مشهد اختصاص یافته است و طرح های اقتصادی در این محلات مورد پیگیری قرار می گیرد.
وی افزود: کمیته اقتصادی طرح نجات حاشیه شهر مشهد در دستور کار کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان قرار گرفته و دبیری این کمیته نیز برعهده مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی است و جلسات این کمیته هر دو هفته یکبار برگزار خواهد شد.

رسولیان در ادامه گفت: اجرای مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی استاندار خراسان رضوی از ظرفیت هایی است که حاشیه نشینی در مشهد را کاهش می دهد و باعث مهاجرت معکوس روستاییان و ساکنین مناطق کم برخوردار از حاشیه شهر می شود.د

وی ادامه داد: در مرحله نخست این طرح رسیدگی به مشکلات اجتماعی ۳۲۲ هزار و ۴۵۸ نفر و توانمندسازی هشت محله کم برخوردار شهر مشهد در قالب طرح نجات در دست بررسی و اقدام است.۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۴
کد خبر : ۱۶۷,۶۸۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید