کارگاه آموزشی روابط سالم زوجین در استان البرز برگزار شد

کارگاه آموزشی روابط سالم زوجین جهت همکاران اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز در سالن کنفرانس اداره کل به همت حوزه آموزش و آسیب های اجتماعی برگزار شد.
کارگاه آموزشی روابط سالم زوجین در استان البرز برگزار شد
مشاور و مدرس در حوزه روانشناسی خانواده و زوجین در این کارگاه آموزشی که جهت آشنایی همکاران این اداره کل برگزار شد ضمن تشریح مبانی تحکیم خانواده گفت: خانواده و عوامل مؤثر در تحکیم خانواده از مباحثی است که امروزه در جوامع از جایگاه ویژه ای برخوردار است و در قرآن هم به آن تاکید شده است.

وی اظهار کرد: برای داشتن یک زندگی سالم و ایجاد یک رابطه مؤثر با همسر داشتن باور و ایمان شرط اساسی این رابطه است که در سایه آن با رعایت حقوق و اخلاق می توان به آرامش و تربیتی نسلی سالم که هدف قرآن است دست یافت.

مدرس این کارگاه با بیان اینکه تفاوت ها در زمینه داشتن ارتباط سالم بین زوجین از اهمیت ویژه ای برخوردار است، افزود: روابط سالم و صحیح زوجین زمانى میسر مى شود که زوجین در امر مبادله اطلاعات و احساسات به درک متقابل یکدیگر، تکریم یکدیگر، چشم پوشی از خطاها، برخورد منطقی، رعایت احکام و ارزش های الهی در زندگی و پایه گذاری روابط بر اساس ایثار را دستور کار قرار دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این کارگاه آموزش ایجاد یک ارتباط سالم، مثبت و شادابی برای شرکت کنندگان است زیرا انسان هایی که ارتباطات سالم و درست با دیگران دارند، دارای استرس کمتر و شادتر هستند.
شایان ذکر است: کلیه همکاران اداره کل وتابعه در این کارگاه حضور داشتند و در خصوص روابط سالم زوجین به بحث و گفت وگو پرداختند.
۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۲۸
کد خبر : ۱۶۷,۶۹۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید