جلسه کمیته اجرایی طرح کاج در خراسان شمالی برگزار شد

جلسه کمیته اجرایی طرح کاج در خراسان شمالی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی ، در راستای اجرای طرح کاج (کاربست شیوع شناسی اعتیاد در جامعه کار و تولید)، با هدف بررسی روند پیشرفت طرح مذکور در استان خراسان شمالی جلسه کمیته راهبری طرح کاج در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با حضور نمایندگان ادارات مرتبط تشکیل شد.
 
ذوقی مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی از تشکیل کمیته استانی اجرایی طرح کاج خبر داد و ضمن تشریح طرح به بیان مطالبی در خصوص انگیزه های اجرای طرح، نقطه مبداء آن ، روند اجرای تصمیم سازی ، تصمیم گیری ، تحلیل وضع موجود ، هدف گذاری آینده و همچنین به مقوله روانگردان ها و تاثیرات مخرب و خطرناک آن پرداخت.
 
ذوقی اظهارکرد: پیمایش شیوع شناسی اعتیاد در جامعه کار و تولید در سال 1393نشان داده است که از 13هزار نمونه در کل کشور 21 درصد تست مثبت اعتیاد داشته اند و در سال 1394مطالعه شیوع شناسی اختلالات روانی در جامعه کار و تولید نشان داد که 24 درصد نمونه های مشکوک به اختلالات روانی است.
 
وی با اشاره به طرح  ملی کاج (کاربست شیوع شناسی اعتیاد در جامعه کار و تولید استان) گفت: این طرح  در سه مرحله شکل گرفته و هدف راهبردی این برنامه کاهش شیوع اعتیاد در جامعه کار و تولید به میزان 25 درصد در 5 سال نسبت به سال پایه بوده است که از طریق اجرای برنامه های ارتقاء سلامت در محیط کار عملی می شود.
 
مدیر امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در استان خراسان شمالی طرح ملی کاج در 7 کارگاه تولیدی با برگزاری کارگاه های آموزشی آغاز شده است.
۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۳۱
روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۱۶۷,۷۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید