رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی در ارومیه: برندسازی و شبکه‌سازی از الزامات توسعه مشاغل خانگی است

رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برندسازی و شبکه‌سازی از الزامات توسعه مشاغل خانگی است که باید به این موضوع توجه جدی شود.
رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی  در ارومیه: برندسازی و شبکه‌سازی از الزامات توسعه مشاغل خانگی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با حضور مهناز امامدادی رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رضا نقی‌زاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امین رستم‌زاده رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان‌غربی نشست با دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل استان در سالن نیلوفر اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در ارومیه برگزار شد.
رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مزیت‌های طرح نوین توسعه مشاغل خانگی اظهار کرد: این طرح در سه مرحله شناسایی ظرفیت‌های هر منطقه، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار اجرا می‌شود.
امامدادی با بیان اینکه روند فعالیت‌های انجام گرفته در آذربایجان‌غربی در بخش مشاغل خانگی بسیار خوب بوده است، تصریح کرد: برندسازی و شبکه‌سازی از الزامات توسعه مشاغل خانگی است که باید به این موضوع توجه جدی شود و در این استان اقدامات انجام شده در این راستا قابل قبول بوده است.
وی با بیان اینکه مشاغل خانگی در دنیا به عنوان مشاغل خرد شناخته می‌شود، خاطرنشان کرد: در مشاغل خانگی برای افراد درآمد پایداری ایجاد می‌شود که این کار ضمن درآمدزایی و ایجاد اشتغال می‌تواند برای توسعه اقتصادی کشور نیز نقش‌آفرین باشد.
رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به وجود ۳۲۰ رشته مورد تقاضا در مشاغل خانگی عنوان کرد: این رشته‌ها عبارتند از قالی‌بافی، فرش‌بافی، نگهداری دام و طیور، خیاطی رشته‌های گرافیک کامپیوتری، زنبورداری، پرورش گیاهان دارویی، سنگ‌های قیمتی، تولید زعفران که از جمله رشته‌های پرطرفدار در بین مردم هستند.
وی تاکید کرد: بانوان بیشترین سهم را در بین متقاضیان مشاغل خانگی دارند.
امامدادی با بیان این که توجه به راه‌اندازی و حمایت از مشاغل خانگی به طور رسمی از سال ۸۹ آغاز شد، گفت: با بازنگری‌های انجام شده در این طرح برخی اشکالات وارده رفع شده و طرح نوین توسعه مشاغل خانگی برای این منظور ارائه شد .

۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۲۷
کد خبر : ۱۶۷,۸۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید