در نخستین جلسه شورای ساماندهی سالمندان آذربایجان‌غربی عنوان شد: احصاء نیازهای سالمندان در استان

در نخستین جلسه شورای ساماندهی سالمندان آذربایجان‌غربی بررسی و احصاء نیازهای سالمندان مورد تاکید قرار گرفت.
در نخستین جلسه شورای ساماندهی سالمندان آذربایجان‌غربی عنوان شد: احصاء نیازهای سالمندان در استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی،  مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی در نخستین جلسه شورای ساماندهی سالمندان آذربایجان‌غربی گفت: برنامه‌ریزی و ایجاد محیطی مناسب در زمینه‌های مختلف برای رفاه حال سالمندان از اهداف و اولویت‌های شورای سالمندان  استان است.
 نقی زاده  اظهارکرد: توجه به این دوران و برنامه‌ریزی برای آماده‌سازی و مناسب‌سازی محیط شهری و اداری برای حضور موثر و مفید سالمندان در همه عرصه‌های اجتماعی ضروری است.
وی با تاکید بر این که در مرحله نخست باید خدمات عمومی سالمندان مدنظر و مورد تاکید باشد زیرا سالمندان نیازهای متفاوتی در جامعه دارند، ادامه داد: فعالان عرصه فرهنگ و هنر می‌توانند برای سالمندان جامعه برنامه‌های متنوع و شادی را اجرا کنند و متولیان و مسئولان مرتبط اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهند.
سیدهادی طباطبایی مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه تصریح کرد: باید شرایط و وضعیت جامعه براساس نیاز سالمندان بررسی شود و تمامی دستگاه‌های اجرایی باید در این راستا مشارکت‌های لازم را داشته باشند.
وی با بیان این که نیازهای اصلی سالمندان برای ادامه حضور و فعالیت در جامعه باید بررسی و احصاء شود تا این قشر با مشکلات کمتری مواجه شوند، خاطرنشان کرد:  سالمندی، مسئله ای اجتماعی است؛  پیک جمعیتی ما به سمت میانسالی حرکت می‌کند و باید شرایط و زیرساخت‌های جامعه برای حضور این قشر فراهم شود.
 وی تاکید کرد: اگر امروز تدابیر لازم اندیشیده نشود و زیرساخت‌های لازم فراهم نشود در سال‌های آینده با چالش اساسی در این حوزه روبرو خواهیم شد.
 مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت مناسب سازی فضاهای شهری و اقدامات انجام گرفته بر ضرورت توجه به جامعه سالمندان تاکید کرد.
سعید فریور افزود: جامعه به سمت سالمندی پیش می رود و نیاز است تا نگاهی جدی به این مقوله صورت گیرد.
 پیگیری برچسب‌های سالمندان در اتوبوس‌های درون شهری با هماهنگی شهرداری، اجرای برنامه‌های فرهنگی با هماهنگی اداره‌ کل ارشاد و بررسی نیازهای جامعه سالمندان از مصوبه‌های این جلسه بود.

۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۷
کد خبر : ۱۶۷,۸۸۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید