کارگاه آموزشی ویژه کاندیداهای نمایندگان کارفرما در هیات حل اختلاف در استان فارس برگزار شد

کارگاه آموزشی ویژه کاندیداهای نمایندگان کارفرما در هیات حل اختلاف در استان فارس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس، مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس در همایش کارگاه آموزشی ویژه کاندیداهای نمایندگان کارفرما در هیات های حل اختلاف ضمن تشکر از عوامل اجرایی این کارگاه آموزشی بیان کرد: استان فارس همیشه در همه حوزه ها بویژه حوزه مدیریت روابط کار پیشگام بوده و این افتخارات با همکاری شرکای اجتماعی میسر شده است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس به اهمیت آموزش جهت بالا بردن سطح آگاهی اعضای مراجع حل اختلاف اشاره کرد و افزود: از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی  مداوم و مستمر نمایندگان کارگر و کارفرما و دولت با تلاش مضاعف نحوه رسیدگی ها و تشکیل جلسات با ساختار حقوقی مناسب اداره کنند.

مختاری به  توسعه و ترویج کمیته انضباط کار در کارگاه ها  اشاره کرد  و افزود: با تشکیل کمیته انضباط کار در سطح کارگاه ها می بایست به سمتی برویم که دعاوی را در کارگاه حل کنیم.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس به دو موضوع  افزایش مدیریت حرفه ای مدیران و تلاش بیشتر کارگران تاکید کرد.

مختاری گفت: شناسنامه دار کردن مراجع حل اختلاف و اعتبارنامه مشترک همه اعضای مراجع حل اختلاف، کاری با ارزش و در کل کشورمنحصر به فرد است

مختاری با اشاره به اینکه اعضای مراجع حل اختلاف به عنوان دادرس کار در جلسات حضور دارند در رابطه با آداب رسیدگی در مراجع مزبور بیان کرد: از مواردی که اعضاء مراجع حل اختلاف می بایست ضمن تکریم طرفین دعوی توام با اجرای قانون مدنظر داشته باشند حضور به موقع در جلسات ،مشارکت و اعلام نظر جهت رسیدگی،داشتن روحیه جهت دعوت طرفین به صلح و سازش،رعایت اصل بی طرفی و عدم دفاع غیر منطقی و غیر اصولی از طرفین دعوی است.

لازم به ذکر است: کارگاه آموزشی کاندیداهای نمایندگی کارفرمایان در مراجع حل اختلاف استان به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس با تبیین قانون کار و مقررات مربوطه،آئین دادرسی کار و قوانین و مقررات تشکلات کارگری و کافرمایی برگزار شد.

۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان فارس |
کد خبر : ۱۶۷,۸۸۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید