مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل خبر داد: پرداخت مستمری به 65 هزار خانواده بازنشسته در استان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: 65 هزار خانواده بازنشسته در استان اردبیل از طریق سازمان های تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی و صندوق بیمه روستایی مسمتری دریافت می کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل خبر داد: پرداخت مستمری به 65 هزار خانواده بازنشسته در استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، قاسم رحیمی در مراسم تکریم بازنشستگان و سالمندان استان اردبیل گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بزرگترین وزارتخانه اجتماعی در کشور است و بیش از 84 میلیون نفر ایرانی از مشاوره‌های ژنتیکی گرفته تا لحظه آخر عمر در قالب پرداخت حق و حقوق بیمه‌ای خدمات دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به وجود 12 دستگاه به عنوان زیرمجموعه وزارت کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل، خاطرنشان کرد: بخشی از دستگاه های زیرمجموعه این وزارت اعم از اداره کل بهزیستی، تامین اجتماعی، مدیریت درمان، صندوق بازنشستگی و بانک رفاه کارگران به صورت مستقیم به بازنشستگان و سالمندان ارائه خدمات می‌کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: 20 هزار نفر بازنشسته در استان اردبیل جامعه هدف صندوق بازنشستگی هستند که 21 درصد این بازنشستگان را بانوان و مابقی را نیز آقایان تشکیل می‌دهند.
 
رحیمی افزود: در مجموع 54 میلیارد تومان ماهانه به بازنشستگان استان از طریق صندوق بازنشستگی پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: برای اولین بار در تاریخ کشور افزایش حقوق بازنشستگان بالاتر از نرخ تورم اعمال شد به طوری که نرخ تورم اعلام شده 29 درصد بوده و افزایش حقوق بازنشستگان به طور میانگین به 47 درصد رسید.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل به افزایش قیمت‌ها و بالا بودن تورم در جامعه اشاره و تصریح کرد: این شرایط اقتصادی سبب شد تا افزایش حقوق بازنشستگان چندان محسوس نباشد و ما نیز خلاها و دغدغه‌های بازنشستگان را با جان و دل احساس می‌کنیم که در تامین مایحتاج خود با مشکلاتی روبرو هستند.

رحیمی بهره‌مندی 6 هزار نفر از بازنشستگان را از بیمه تکمیلی 16 بازنشسته فوت شده را در بهره‌مندی خانواده‌هایشان از غرامت بیمه حوادث و عمر، پرداخت کمک هزینه خرید عصا و سمعک به 120 بازنشسته و اعزام 111 نفر از بازنشستگان را به تورهای سیاحتی از برنامه‌های صندوق بازنشستگی اعلام کرد.

وی ادامه داد: در سالجاری یک هزار و 600 بازنشسته از وام 5 میلیون تومان با نرخ سود کم‌بهره برخوردار شدند و همچنین 20 بازنشسته نیز از وام ازدواج 20 میلیون تومانی برای فرزندانشان استفاده کردند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل مطالبه اصلی بازنشستگان استان را راه‌اندازی خانه امید همچون سایر استان‌ها دانست و اظهار امیدواری کرد که با مساعدت شهرداری و واگذاری زمین خانه امید راه‌اندازی شود تا شاهد ارتقای روحیه طراوت و شادابی بازنشستگان باشیم.
 
رحیمی گفت: به 65 هزار خانواده بازنشسته در استان اردبیل از طریق تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی و صندوق روستایی مسمتری پرداخت می شود.
 
در این مراسم از تعدادی از سالمندان و  بازنشستگان دستگاه‌های مختلف اجرایی استان اردبیل با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.


۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۱۶۷,۸۹۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید