سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان: با تفکر جهادی می توان تحریم ها را به فرصت تبدیل کرد

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، تنها راه برون رفت از وضعیت کنونی را تفکر انقلابی و تکیه بر مدیریت جهادی دانست.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان: با تفکر جهادی می توان تحریم ها را به فرصت تبدیل کرد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین اظهار کرد: خوزستان با بیش از 850 هزار کارگر بیمه شده پنجمین استان کارگری ایران است.

وی افزود: وجود رودخانه های زیاد، خاک حاصلخیز، منابع غنی نفت و گاز و وجود شرکت های عظیم فولاد و پتروشیمی در کنار ظرفیت های بالای این استان از قبیل هم مرزی با کشورهای همسایه در حاشیه خلیج فارس و زیرساخت های حمل و نقل جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی فرصت بی بدیلی برای توسعه و برون رفت از عقب ماندگی اقتصادی دارد.

غمگین تصریح کرد: حفظ اشتغال موجود، صیانت از نیروی کار، رسیدگی به وضعیت معیشتی کارگران، رصد قراردادهای کارگران، اهتمام و توجه ویژه به بازرسی های موردی از بنگاه های اقتصادی بزرگ، متوسط و کوچک برای جلوگیری از تضییع حق کارگران از اولویت های خاص این مدیریت است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با بیان اینکه باید بین کارگر و کارفرما همدلی ایجاد شود، ادامه داد: وضعیت بازرسی های کار باید به گونه ای باشد تا واحدهای تولیدی و کارگری در معرض آسیب قرار نگیرند و قبل از دچار شدن به بحران رصد و پایش شده و اقدامات پیشگیرانه ای در جهت صیانت از نیروی کار به کارگرفته شود.

غمگین عنوان کرد: به دنبال ارائه آمارهای غیر منطقی برای پر کردن بیلان کار نیستیم.

وی ادامه داد: ملت بزرگ ایران نشان داده است هرکجا که تفکر جهادی حاکم بوده توانسته است از تحریم ها به عنوان یک فرصت استفاده کند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی خیلی صریح بر اتکا به شعار ما می توانیم تاکید نموده اند، افزود: « ما می توانیم» فقط یک شعار نیست بلکه یک فرهنگ است. باور داریم که ما قادر هستیم با تکیه بر نگاه انقلابی و اقدامات جهادگونه بر هرگونه تحریم غلبه نماییم.

وی اشاره کرد: در خصوص استراتژی ایجاد اشتغال جدید نیز باید با استفاده از ظرفیت موجود و با تکیه بر داشته های موجود به دنبال ایجاد اشتغال بدون هزینه باشیم. صرف پول پاشی و تزریق منابع مالی بدون پشتوانه علمی  راه حل مناسبی نیست .

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت نخبگان و توان علمی صاحبان اندیشه در کنار جوان گرایی یکی از راه های رسیدن به موفقیت است، گفت: مردم شریف خوزستان لایق بهترین ها هستند. با وجود این همه نعمت خداوندی این محرومیت زیبنده مردم شریف استان نیست.۱۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان+ایلنا |
کد خبر : ۱۶۷,۹۹۲
کلیدواژه ها: ارسلان غمگین+کارگران بیمه شده+مدیریت جهادی+استان کارگری

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید