سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز: مردم به سازمان آتش نشانی امید و اعتماد دارند

سرپرست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز همزمان با روز آتش نشانی و ایمنی در دیدار با رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری کرج گفت: یکی از سازمان هایی که مردم به آن امید و اعتماد دارند، سازمان آتش نشانی است.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز: مردم به سازمان آتش نشانی امید و اعتماد دارند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز ، حسین فلاح نژاد سرپرست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان در نشست با محمد یساولی رئیس سازمان آتش نشانی کرج که با حضور تنی چند از مسئولین تشکلات کارگری استان صورت گرفت با اشاره به اینکه آتش نشانان همواره با رشادت و شجاعت مثال زدنی برای حفظ جان و مال مردم از جان و هستی خود می گذرند، اظهار کرد: جلب اعتماد مردم همواره تلاش بسیاری در جامعه می طلبد واین که مردم به آتش نشانها به دیده اعتماد می نگرند بسیار ارزشمند و ذی قیمت است و نشانگر تلاش وهمکاری خالصانه و دلسوزانه این عزیزان در هنگام بروز حوادث با شهروندان است که جای تقدیر بسیاری دارد.

وی با تاکید بر این که در سالهای اخیر رویکرد پیشگیری در آتش نشانی از اولویت برخوردار شده است و نقش مهمی در کاهش حوادث داشته است، افزود: پیشگیری و آموزش باید تقویت شود زیرا پیشگیری می تواند از وقوع حوادث جلوگیری کند همچنانکه در حوزه کار و تولیدی نیز ما در اداره کل اصل را بر آموزشهای پیشگیری و ایمنی حفاظتی در واحدهای تولیدی در جهت کاهش حوادث ناشی از کار قرار داده ایم واز اولویتهای این اداره کل در بخش روابط کار است.

فلاح نژاد ضمن تبریک روز آتش نشانی و تقدیر از فعالیتهای آتش نشانان استان و خدمات شایان توجه این زحمتکشان در جهت حفظ جان و مال مردم در حوادث از اعلام آمادگی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در جهت زمینه های مشترک همکاری و رفع مشکلات مربوط به اشتغال و سخت و زیان آور بودن مشاغل حوزه آتش نشانی خبر داد .

در ادامه محمد یساولی رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری کرج نیز در این دیدار با بیان این مطلب که شغل اتش نشانی باید همراه با عشق و علاقه به خلق خداوند باشد، گفت : خدمت در آتش نشانی صرفا یک شغل و حرفه نیست بلکه سعادتی بزرگ برای عاشقان کمک رسانی به مردم است.

وی در خصوص اهمیت آموزش و پیشگیری در کاهش هزینه های جانی ومالی در حوادث خاطر نشان کرد : اگر امروز در مسیر پیشگیری و آموزش قدم برداریم و این موضوع را به جد نهادینه سازیم میزان زیادی از خسارات مالی وجانی به شهروندان در حوادث کاهش خواهد یافت.

رئیس سازمان آتش نشانی کرج با اشاره به اینکه آموزش پیشگیری و اطفا حریق و پوشش حوادث در مدارس و مراکز دانشگاهی و ادارات یکی از اهداف کلان آموزشی است که سازمان آتش نشانی کرج در جهت انجام آن برنامه ریز ی و فعالیت می کند افزود : ما طی مکاتباتی که با نهادهای آموزشی وادارات و زندانهای استان انجام داده ایم آمادگی را داریم تا آموزشهای مقدماتی وتکمیلی وتخصصی در خصوص ایمنی را در این نهادها اجرا نماییم ودر جهت فرهنگ سازی آموزشهای ایمنی وپیشگیری از مخاطرات وحوادث اقدام نماییم تا این موضوع در جامعه نهادینه گردد.

وی تاکید کرد: رعایت اصول ایمنی در هر قشری جز جدایی‌ناپذیر فرهنگ شهرنشینی است و افزایش آموزش عمومی ایمنی علاوه بر کاهش هزینه خدمات ایمنی در شهر، سطح زندگی شهروندان را افزایش می‌دهد و وقوع حوادث غیرمترقبه را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

یساولی ادامه داد : با توجه به سختی کار، کمبود امکانات و اعتبارات و مخاطرات و فشارهایی روحی وجسمانی که نیروها در حین عملیات متحمل می شوند آنچه دوام آوردن دراین شغل را امکان پذیر می‌کند روحیه ایثار و فداکاری است که روز به روز در میان پرسنل این سازمان افزایش می یابد وآتش نشانان بدون هیچ توقعی در هر عملیات از جان خود گذشته تا زندگی را به عده ای بازگردانند.

وی در پایان با تاکید بر این‌که  نیروهای آتش نشانی کرج با تمام توان برای خدمت رسانی به مردم آماده اند، بیان کرد: امیدواریم هیچ گاه شاهد حادثه ای نباشیم و اگر هم بحرانی پیش آمد نیروهای آتش نشان مانند همیشه امنیت جانی مردم را اولویت قرار می‌دهند و به موقع با همه امکانات و پیش بینی های لازم  در محل حضور می یابند.
در ادامه این دیدار سرپرست اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان با اهدای لوح تقدیر به رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری کرج به همراه مسئولین تشکلات کارگری استان و روسای این اداره کل از ایستگاه آتش نشانی مرکز اتش نشانی شهرداری کرج بازدید کرد  و روز آتش نشان را به اتش نشانان این مرکز تبریک گفته و از خدمات این زحمتکشان تقدیر و تشکر کرد.
۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۰۷
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۱۶۸,۰۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید