47 متقاضی اشتغال و 7 کارگاه تولیدی در چهارمحال و بختیاری برای شرکت در طرح "یارانه دستمزد" شرکت کردند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون 47 متقاضی اشتغال و 7 کارگاه تولیدی برای شرکت در طرح اشتغالزای یارانه دستمزد شرکت کرده‌اند که پیش‌بینی می‌شود این طرح مورد استقبال افراد جویای کار و بنگاه‌های اقتصادی قرار بگیرد.
47 متقاضی اشتغال و 7 کارگاه تولیدی در چهارمحال و بختیاری برای شرکت در طرح "یارانه دستمزد" شرکت کردند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری، سید حفیظ‌الله فاضلی در خصوص وضعیت اجرای طرح یارانه دستمزد در چهارمحال و بختیاری، گفت: سهمیه استان در گام اول اجرای این طرح 1404 نفر است که این عدد می‌تواند افزایش پیدا کند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: ابلاغ اجرای طرح یارانه دستمزد برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از پانزدهم تیرماه انجام شد، اما بنا به دلایلی اصلاحاتی روی آن انجام شد و عملا اجرای آن در هشت استان کشور از جمله چهارمحال و بختیاری از هفدهم شهریور کلید خورده است
وی ادامه داد: در این طرح فرصتی برای جوانان جویای کار که تاکنون ابزاری برای شاغل شدن نداشته‌اند، فراهم می‌شود، هدف از اجرای این طرح پایین آوردن هزینه تولید و کمک به بنگاه‌های اقتصادی جهت جذب نیروی ارزان قیمت است.
فاضلی گفت: در این طرح حداقل 30 درصد از حقوق نیروی شغل اولی توسط دولت به مدت یک سال پرداخت می‌شود، این طرح در 8 استان کشور از جمله چهارمحال و بختیاری، کردستان، ایلام، خراسان جنوبی، لرستان، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و ... به‌صورت پایلوت اجرا می‌شود.

۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۱
کد خبر : ۱۶۸,۰۷۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید