مدیرکل روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در چهارمحال و بختیاری: سامانه الکترونیکی روابط کار در ۱۵ استان کشور به صورت پایلوت راه‌اندازی می شود

مدیرکل روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه سامانه روابط کار در ۱۵ استان کشور راه اندازی می شود، گفت: طبق آمار در ۶ ماهه نخست سال جاری شاهد کاهش آمار ثبت دادخواست کار در کشور بودیم.
مدیرکل روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در چهارمحال و بختیاری: سامانه الکترونیکی روابط کار در ۱۵ استان کشور به صورت پایلوت راه‌اندازی می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهار محال و بختیاری، کوروش یزدان در سفر به استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه سامانه جامع کار در 15 استان کشور از جمله چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی می‌شود، اظهار کرد: تاکنون 2 زیر سامانه ثبت دادخواست فعال شده است.
وی ادامه داد: در این استان‌ها کارگران و کارفرمایان باید نسبت به احرازهویت و ایجاد پرونده الکترونیک اقدام کنند؛ 47 زیرسامانه در حوزه‌های مختلف در این سامانه روابط کار پیش‌بینی شده است.
مدیرکل روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در سال جاری 14 زیرسامانه فعال می‌شود، اضافه کرد: با راه‌اندازی این سامانه مراجعات فیزیکی و بروکراسی اداری کاهش می‌یابد.
یزدان با بیان اینکه پرونده‌های الکترونیک برای کارگران و کارفرمایان مادام‌العمر است، ادامه داد: در این سامانه همه مراحل از ابلاغ تا صدور رأی در کمترین زمان انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ثبت دادخواست‌ها در 6 ماهه نخست سال 98 نسبت به سال 97 سیر نزولی داشته داشته است، گفت: آمار سازش نیز در این مدت روند مناسب و سیر افزایشی داشته است.
مدیرکل روابط کار وزارت  تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: افزایش آرای سازش سرعت عمل رسیدگی به شکایات را افزایش می‌دهد.

۱۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۸
کد خبر : ۱۶۸,۰۸۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید