سازش بین کارگر و کارفرما در چهارمحال و بختیاری ۲۹ درصد افزایش یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: اختلافات منجر به سازش جامعه کارگری و کارفرمایی استان در نیمه نخست امسال ۲۹ درصد افزایش یافت.
سازش بین کارگر و کارفرما در چهارمحال و بختیاری ۲۹ درصد افزایش یافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهار محال و بختیاری ،سیدحفیظ‌الله فاضلی افزود: با برگزاری دوره‌های آموزشی در مراکز حل اختلاف و بهبود کیفیت نظارت‌ها تلاش شده است تا از تعداد شکایات کاسته شود و اختلافات به صورت مسالمت‌آمیز و از طریق هیات‌های سازشی برطرف شود.

وی افزود: سالانه در حدود ۳ هزار پرونده شکایت کارگری در استان ثبت می‌شود، که با برگزاری دوره‌های آموزشی و بهبود روابط کارگر و کارفرما در استان هر ساله از تعداد این پرونده‌ها کاسته می‌شود، که با توجه به بهبود کیفیت آرای صادره در مراکز حل اختلاف استان در سال گذشته اعتراض به آرای حل اختلاف کارگر و کارفرمایی استان ۶۲ درصد کاهش داشت.

فاضلی گفت: در سال گذشته ۲ هزار و ۱۸۹ شکایت کارگری در استان ثبت شد که از این تعداد یک هزار و ۸۰۰ شکایت منجر به صدور رای شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار در استان، اظهار کرد:  انتظار می‌رود با فعالیت این سامانه شاهد کاهش زمان و بهبود کیفیت بیش از پیش آرای صادره در این حوزه باشیم که تلاش شده تا از زیرساخت‌ها و امکانات موجود در راه‌اندازی این سامانه بهره‌گیری شود.۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۵:۲۱
کد خبر : ۱۶۸,۱۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید