مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی در روستاها در اولویت است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان در سلسله بازدید های خود از واحدهای کارگری به همراه معاون تعاون اداره کل و نمایندگان تشکلات کارگری و کارفرمایی استان، از دو تعاونی و یک واحد تولیدی در سنندج بازدید کرد .
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی در روستاها در اولویت است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، برهان صلواتی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان از تعاونی های ۳۳۶۹ توسعه سفالگران غرب سنندج، تعاونی ۴۲۲۰ تولید صنایع چوب و واحد تولید قارچ مهر در سنندج بازدید کرد.

وی در این بازدیدها، بر ضرورت توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی در جامعه تاکید کرد و گفت: این مهم در روستاها در اولویت قرار می‌گیرد.
صلواتی اظهار کرد: تلاش می‌کنیم با توسعه فرهنگ کار در محیط روستاها، از مهاجرت بی‌رویه روستانشینان به شهرها و بروز آسیب‌های اجتماعی در حاشیه شهرها جلوگیری کنیم.
گفتنی است: تعاونی 3369 که در زمینه تولید انواع صنایع دستی فعالیت می کند و تاکنون برای ۱۷ نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال کرده است چندین بار به عنوان تعاونی برتر و کارآفرین نمونه معرفی شده و ۵۰ میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی هم دریافت نموده است.
تعاونی ۴۲۲۰ تولید صنایع چوب و منبت کاری نیز برای سه نفر به صورت مستقیم و چندین نفر به صورت پاره وقت و واحد تولید قارچ مهر هم برای ۷ نفر به صورت مستقیم ایجاد شغل نموده است.
شایان ذکر است در این بازدید، مدیرکل کار استان قول مساعد داد برای توسعه تعاونی 4220 که در زمینه انواع مصنوعات چوبی از جمله تخته نرد، شطرنج و ... فعالیت می کند مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ ۴ درصد پرداخت شود.

۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۳
کد خبر : ۱۶۸,۱۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید