بررسی 2602 درخواست در قالب عناوین شغلی در کمیته بدوی مشاغل سخت و زیان آور قزوین

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین گفت: 2602 درخواست در قالب عناوین شغلی از 841 کارگاه در کمیته بدوی مشاغل سخت و زیان آور مورد بررسی قرار گرفت .
بررسی 2602 درخواست در قالب عناوین شغلی در کمیته بدوی مشاغل سخت و زیان آور قزوین
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین، بابایی مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین اعلام کرد: 2602 عناوین شغلی براساس درخواست مشاغل سخت وزیان آور در بین 841 کارگاه در کمیته بدوی مشاغل سخت وزیان آور مورد بررسی قرار گرفت .
وی با اشاره به اهمیت سلامت نیروی انسانی در محیط کار اظهار کرد: مشاغل سخت و زیان آور کار‌هایی است که در آن‌ها عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار بالاتر از حد استاندارد بوده و در اثر اشتغال کارگر تنشی به مراتب بالاتر از ظرفیت‌های طبیعی جسمی و روانی در فرد ایجاد می‌شود که نتیجه آن بیماری شغلی و عوارض ناشی از آن است.
وی در ادامه بیان کرد که از این تعداد 1861 عناوین شغلی در کمیته بدوی مشاغل سخت وزیان آور مورد تایید قرار گرفت.
مدیرکل اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی قزوین تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته رسیدگی به درخواست متقاضیان سرعت گرفته و مدت زمان رسیدگی نسبت به گذشته کاهش یافته است.
بابایی اضافه کرد: برابر بند 1 ماده 13 آئین نامه مربوطه، بیمه شدگانی که حداقل 20 سال سابقه کار متوالی یا 25 سال سابقه کار متناوب و پرداخت حق بیمه در کارهای سخت و زیان آور را دارا باشند  ( بدون شرط سنی ) مشمول بازنشستگی می شوند .
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین افزود: به استناد تبصره ۵ ماده ۸ آیین نامه اجرایی کار‌های سخت و زیان آور، رای کمیته بدوی ظرف مدت ۱۵ روز اداری از تاریخ ابلاغ قابل تجدید نظر خواهی است.
وی  در خصوص چگونگی ارائه درخواست تصریح کرد:  بیمه شدگان شاغل در کارهای سخت و زیان آور  طبق توافق به عمل آمده ضمن مراجعه به سازمان تامین اجتماعی و مشخص نمودن عنوان شغلی به یکی از ادارات شهرستان محل کار مراجعه و پس از بازرسی از محل کار توسط کارشناسان ماده 2 آئین نامه در کمیته بدوی مورد بررسی قرار  میگیرد ، کمیته استانی با تطبیق شغل یا مشاغل مندرج در فرمهای شماره( 1)وبا توجه به مشاغل سخت و زیان آورموضوع ماده 11 و گزارش کارشناسان موضوع ماده 2 آئین نامه در مورد سخت و زیان آور بودن یا نبودن هر یک از مشاغل ذکر شده درفرم تقاضا  اظهار نظر نموده و طی فرم شماره 3 جهت بررسی سایر شرایط و اقدامات بعدی مراتب را به شعبه تامین اجتماعی محل پرداخت حق بیمه ارسال و رونوشت نامه نیز برای اطلاع بیمه شده یا سایر افراد متقاضی فرستاده می شود .  

۱۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۵:۳۲
کد خبر : ۱۶۸,۳۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید