​مدیرکل روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اصفهان: کارفرمایان با توجه به ظرفیت های موجود برای کارگران ایجاد انگیزه کنند

مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کارفرمایان می توانند با توجه به ظرفیت های موجود برای کارگران ایجاد انگیزه کنند.
​مدیرکل روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اصفهان: کارفرمایان با توجه به ظرفیت های موجود برای کارگران ایجاد انگیزه کنند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، کورش یزدان در نشست "سه جانبه گرایی کارفرما، کارگر و دولت" با اشاره به دیدار امروزش با نمایندگان جامعه کارگری و کارفرمایان استان اصفهان، گفت: استان اصفهان در حوزه هیئت ها و تشکل ها ترتیب و نظم خوبی وجود دارد که حاکی از موفقیت و افزایش سطح رضایت مندى ارباب رجوع و تکریم آنها است.
یزدان با اشاره به ماده ۹۶ قانون کار گفت: نظارت بر اجرای قانون کار در کارگاه‌های مورد نظر برای دفاع از حقوق جامعه کارگری، و رعایت امور مربوط به اجراى رعایت قانون کار در حوزه کارفرمایى و کارگاهى و کنترل حوادث ناشی از کار را بر عهده همکاران بازرسی دانست.
مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه آمار شکایت در حوزه روابط کارگر و کارفرما در شش ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته روند نزولی داشته است، اظهار کرد: به رغم مشکلاتی که جریان استکبار جهانی با تحریم ها برای کشور به وجود آورده و ظلم ناخواسته ای که بر ما روا داشته اند، تفاهم و توافق در نرخ دستمزد حداقلی کارگران براساس ماده ۴۱ قانون کار و ابلاغ آن در سال ۹۸ سبب شد آمار شکایات در تمامی استان‌ها و مراجع حل اختلاف کشور سیر نزولی داشته باشد.
 
اصفهان سال گذشته ۳۰ هزار و ۶۲۸ دادخواست واصله داشته است
مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگر از سخنان خود با بیان اینکه در استان اصفهان ۳۸ هیئت تشخیص و ۲۰ هیئت حل اختلاف در حوزه کارگر و کارفرما وجود دارد، خاطرنشان کرد: آمارهای بانک اطلاعاتی وزارت کار حاکی است استان اصفهان سال ۹۷ نزدیک به ۳۰ هزار و ۶۲۸ دادخواست واصله داشته است. براساس این آمار آرای تشخیص صادره ۹ هزار و ۱۰۹ و آرای سازشی در این حوزه شش هزار و ۱۶۵ بوده که از این شمار ۲۱ درصد به صلح و فصل دعوا و یا اختلاف نظر منجر شده است.
یزدان با بیان اینکه سال گذشته در هیئت حل اختلاف هشت هزار و ۸۲۸ اعتراض تجدید نظر ثبت شده است، افزود: شمار آرا هفت هزار و ۶۸۷ رای بوده که در حال حاضر ۸۱۶ مورد در مقطع آرای سازشی مدیریت شده است. سال ۹۷ شمار درخواست اعتراضی به رای بالا دستی در دیوان یک هزار و ۲۶۴ مورد بود که ۲۹۸ مورد در دست بررسی قرار گرفت.
وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۶ درصد اعاده و نقض آرا داشتیم، ابراز امیدواری کرد: به زودی شاهد کاهش نقض آرا در مراجع دیوان عدالت اداری باشیم.

۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان اصفهان |
کد خبر : ۱۶۸,۳۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید