مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: دوران سالمندی یکی از موضوعات مهم در دنیای آکادمیک و عرصه سیاست‌گذاری است

به مناسبت روز جهانی سالمند، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد به همراه مدیر کل بهزیستی و جمعی از مدیران ستادی از بخش های مختلف آسایشگاه معلولین و سالمندان خیریه حضرت فاطمه الزهرا شهرستان تفت بازدید به عمل آورد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: دوران سالمندی یکی از موضوعات مهم در دنیای آکادمیک و عرصه سیاست‌گذاری است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، محمد حسین ریاحی ضمن گرامیداشت روز جهانی سالمند، سلامتی و زندگی هرچه بهتر را برای سالمندان آرزو کرد و گفت: سالمندان، یکی از مهم‌ترین گروه‌های هدف در برنامه‌ر‌یزی‌های مختلف سیاست اجتماعی و رفاه اجتماعی (مانند بیمه، بهداشت، بازنشستگی و غیره) هستند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با توجه به افزایش سالمندان، طولانی شدن عمر و سپری شدن بخش قابل توجهی از زندگی‌های افراد در دوران سوم زندگی افزود: موضوع دوران سالمندی در تحقیقات و پژوهش های به عمل آمده به یکی از موضوعات مهم در دنیای آکادمیک و عرصه سیاست‌گذاری تبدیل شده است.

ریاحی سالمندی را یک فرآیند طبیعی در چرخه زندگی همه دانست و بیان کرد: نگاه همگان به این فرآیند در دنیای امروز باید بگونه ای باشد که سالمندان بتوانند در همه عرصه‌ها تا پایان عمرشان فرصت مشارکت اجتماعی داشته باشند و به سبب داشتن تجارب ارزشمند بتوانند نقش فعالی را در جامعه ایفا کنند.

وی مهم‌ترین اولویت برنامه‌ریزی برای گروه سالمندان را سلامت دانست و گفت: برنامه ریزی در حوزه سلامت، آموزش سبک زندگی سالم، خودکارآمدی سلامت، ورزش‌های مناسب و مناسب سازی محیط می‌تواند در توانمندسازی سالمندان و گذران بهتر این مقطع زندگی کمک کننده باشد.

در پایان مدیران و کارکنان موسسه حضرت فاطمه الزهرا شهرستان تفت به بیان پاره ای از مسائل و مشکلات خود پرداختند.


روز سالمند

۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۴۱
کد خبر : ۱۶۸,۳۸۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید