مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: با بسترسازی، ظرفیت سازی و تشخیص نیاز روز سالمندان خدمات را باید گسترش داد

همزمان با گرامیداشت روز جهانی سالمند، مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی،در بازدیدی که از مرکز جامع توانبخشی و مراقبتی شبانه روزی سالمندان پاسارگاد داشت، گفت: با بستر سازی ، ظرفیت سازی و تشخیص نیاز روز سالمندان خدمات را باید گسترش داد.
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: با بسترسازی، ظرفیت سازی و تشخیص نیاز روز سالمندان خدمات را باید گسترش داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، در این بازدید که با همکاری انجمن صنفی کارفرمایی مراکز جامع توانبخشی و نگهداری سالمندان استان و با حضور جمعی از معاونین این اداره کل صورت گرفت سنجری در جلسه ای با کارکنان این مرکز و اعضاء این هیئت مدیره ،ضمن گرامیداشت روز جهانی سالمندان در سخنانی گفت: روز جهانی سالمندان بهانه و فرصت خوبی است تا از این قشر تکریم به عمل آید چرا که خدمات این نسل برای کشور بسیار ارزشمند و قابل احترام است.

وی ادامه داد: معتقد هستیم که جای سالمندان در کنار خانواده است زیرا هر یک از این سالمندان سالیان زیادی از عمر گران بهای خود را در خدمت به جامعه و تربیت فرزندان گذرانده اند و اکنون نوبت خانواده و جامعه است که عزت و کرامت آنها را حفظ نماید.

وی در ادامه افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارای خدمات گسترده و متنوعی است که این نوع خدمات اجتماعی در بیشتر بخش ها وجود داشته و قابل مشاهده است.

وی همچنین به حمایت و کمک دولت به جمعیت نیروی انسانی جوان کشور اشاره کرد و گفت: تلاش دولتمردان برای این گروه در گذشته بیشتر برای ایجاد اشتغال و بازار کار و تحصیل بوده است که در آینده ای نه چندان دور می بایست برای جمعیت سالمند کشور و خدمات بهداشتی و پرستاری آنها نیز چاره ای اندیشیده شود چرا که در دهه های آتی میزان جمعیت سالمندی کشور افزایش یافته و بر همین اساس از هم اکنون می بایست نیازهای سالمندان را در نظر داشته داشته و امکانات را بر اساس نیاز سالمندان بسیج نماییم.

سنجری با بیان این که در آینده از خدمات این نوع مراکز استقبال و استفاده بیشتری خواهد شد، گفت: سالمندان از جایگاه ارزشمندی در جامعه برخوردار هستندکه نباید فراموش شود پس از هم اکنون باید تلاش کرده و خدمات تخصصی، بحث مطالبه گری درون سازمانی و بحث نیاز و نگاه به آینده را در این مراکز مورد توجه قرار داده و با بستر سازی ، ظرفیت سازی و تشخیص نیاز روز سالمندان خدمات را گسترش داد و وارد این عرصه شد.

وی افزود: افرادی که در مراکز نگهداری سالمندان مشغول به خدمت هستند باید با عشق و علاقه کار کنند زیرا ارزشمندترین مسیری که خداوند برای آنها قرار داده است همین مسیر خدمت و تکریم سالمندان است.

شایان ذکر است محمد سنجری مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی،در این بازدید ضمن گفت وگو با کارکنان و پرستاران این مرکز با اهداء شاخه گل به هر یک از سالمندان این مرکز از آنها تکریم نمود.

۱۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۵:۴۶
کد خبر : ۱۶۸,۴۶۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید