مدیرکل دفتر امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مازندران:مدیران خدمات دولت را اطلاع رسانی کنند

مدیرکل استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مدیران باید از روش‌های مختلف، اقدامات و فعالیت‌های دولت را به مردم اطلاع‌رسانی کنند.
مدیرکل دفتر امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مازندران:مدیران خدمات دولت را اطلاع رسانی کنند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی مازندران، نهمین نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران با حضور سیدمحسن دلبری مدیرکل امور استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امرایی کارشناس معین امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اصغری رئیس و اعضای شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی به میزبانی بانک رفاه کارگران مازندران برگزار شد.

مدیرکل دفتر امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: هدف اصلی ما همدلی و هم‌افزایی در جلسات شورای هماهنگی است و در حال بازنگری دستورالعمل شورای هماهنگی وزارت تعاون هستیم و در این بخش به نظر کارشناسی اهمیت می‌دهیم.

دلبری با اشاره به اینکه اولویت ما حفظ آرامش در جامعه است، تصریح کرد: بخش اعظمی از افراد جامعه از طیف‌ها و طبقات مختلف اجتماعی از خدمات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بهره‌مند هستند.

وی گفت: مدیران باید از روش‌های مختلف، اقدامات و فعالیت‌های دولت را به مردم اطلاع‌رسانی کنند.

دلبری افزود: مدیران باید با حضور در بین مردم، مساجد، تریبون نماز جمعه و جلسات متعدد، خدمات دولت را برای مردم تبیین کنند و به صورت مستمر، برنامه‌های این وزاتخانه را به مردم گزارش دهند.

وی با اعلام اینکه با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از دستگاه‌ها و مدیرانی که در جشنواره شهید رجایی برتر شدند، از آنها قدردانی می‌شود، خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شهرستان‌ها ایده بسیاری خوبی است که در مازندران اجرا شده و این مهم را به سراسر کشور تسری می‌دهیم.

عملکرد موفق در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز در این جلسه با اشاره به اینکه از بدو تاسیس شورای هماهنگی وزارت تعاون، بیش از 85 جلسه در استان برگزار شد، گفت: تاکنون 503 مصوبه از این شورا داشته‌ایم که 98 درصد مصوبات توسط دستگاه‌های عضو شورا اجرا شد.

کامران اصغری با بیان اینکه دو بانک و یک موسسه عضو شورای هماهنگی وزارت تعاون در مازندران هستند، افزود: با کمک بانک‌ها عملکرد موفقی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر در سامانه کارا داشته‌ایم.

وی از کسب رتبه برتر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در جشنواره شهید رجایی سال 98 در  شاخص‌های عمومی و اختصاصی خبر داد و تصریح کرد: با تعامل و همدلی بین دستگاه‌ها کارها با سرعت و دقت بیشتری پیش می‌رود.

اصغری با اعلام اینکه در آموزش در محیط کار واقعی عملکرد خوبی داریم، خاطرنشان کرد: با تلاش صندوق بیمه روستائیان و عشایر، پوشش بیمه‌ای خوبی در استان شاهد هستیم.

پرداخت 7 هزار و 205 میلیارد ریال تسهیلات در مازندران

مدیر امور شعب بانک رفاه کارگران مازندران نیز که میزبانی این جلسه را برعهده داشته است در گزارشی به عملکرد 6 ماه نخست این بانک در استان پرداخت.

سید ولی‌الله محققی اظهار کرد: بانک رفاه همواره نقش موثر و فعالی در ایفای مسئولیت‌های اجتماعی داشته ‏و در ارتقای جایگاه اجتماعی بانک نزد افکار عمومی جامعه بسیار موفق عمل کرده است.‏

وی افزود: در 6 ماه نخست امسال 7 هزار و 205 میلیارد ریال تسهیلات در بخش‌های مختلف در استان پرداخت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 46 درصد رشد را در اعطای تسهیلات داشتیم.

محققی با اشاره به اینکه در این مدت به همان نسبت در منابع و تجهیز رشد را شاهد بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: منابع ما از 30 هزار میلیارد ریال ابتدای سال به 38 هزار میلیارد ریال تا پایان شهریورماه امسال رسیده است.

مدیر امور شعب بانک رفاه کارگران مازندران ادامه داد: عمده تسهیلات ما در بخش‌های صنعت، کشاورزی و عمومی بوده که در این مدت به ترتیب 61 درصد، 73 درصد و 21 درصد رشد تسهیلات‌دهی را داشته‌ایم.

محققی گفت: در سیل ابتدای امسال در استان از بودجه بانک مرکزی 121 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به استان تخصیص داده شده است که تا کنون 95 درصد معرفی شدگان به بانک رفاه از این تسهیلات بهره‌مند شدند.

در ادامه این جلسه هریک از مدیران کل حاضر در جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و تلاش‌های دستگاه مربوطه ‏به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.‏
۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۲
کد خبر : ۱۶۸,۶۹۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید