سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز: توجه و حمایت از تعاونی های دانش بنیان در دستور کار قرار دارد

سرپرست اداره کل تعاون، کار وفاه اجتماعی استان البرز در نشست با محمد کبیری معاون امور تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: توجه و حمایت از تعاونی های دانش بنیان در دستور کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قرار دارد.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز: توجه و حمایت از تعاونی های دانش بنیان در دستور کار قرار دارد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز، فلاح نژاد در این نشست که در راستای سفر معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز هیاتی متشکل از حجت اله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون کشور و حسین نژاد رئیس صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور و تنی چند از مدیران کل تعاون این وزارتخانه برگزار شد طی گزارشی از وضعیت تعاونی های استان اظهار کرد : در استان البرز 970 تعاونی فعال و پویا وجود دارند که اشتغالی بالغ بر 930 نفر را در خود جای داده اند.

وی افزود :  از تعداد کل تعاونی های فعال استان 410 تعاونی در بخش مسکن،‌171 تعاونی در بخش تولیدی  و 130 تعاونی در بخش کشاورزی فعالیت می کنند که به لحاظ کمیت رتبه اول تا سوم را در استان دارند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با تاکید براینکه تقویت و حمایت تعاونی های دانش بنیان در دستور کار این اداره کل قرار دارد، خاطرنشان کرد: استان البرز یکی از قطبهای دانشگاهی و علمی وفناوری کشور به لحاظ حضور دانشگاهها و مراکز ملی است. و به همین جهت توجه به تعاونی های دانش بنیان از مهمترین دستور کار این اداره کل است و در استان نیز تعداد 9 تعاونی دانش بنیان بصورت فعال با اشتغالزایی 50 نفر وجود دارند و همکاران بخش تعاون در حال برنامه ریزی واقدام در جهت ارتباط وتعامل بیشتر با مراکز علمی ودانشگاهی در این خصوص هستند.

وی تصریح کرد: این تلاشها در جهت افزایش سهم تعاونی های دانش بنیان به لحاظ کیفی و  اشتغالزایی انها در اداره کل به جد صورت می پذیرد.

فلاح نژاد همچنین ضمن تقدیر از تعامل شایسته اتاق تعاون و تعاونگران استان با این اداره کل در تمامی امور تخصصی و مشارکتی وعام المنفعه گفت: از سالیان گذشته مختاری به عنوان رئیس اتاق تعاون استان و اعضای این اتاق متشکل از متخصصان وکارشناسان صاحب نظر در بخش تعاون وزارت متبوع و استان بوده اند که در جهت رفع مشکلات تعاونی ها با رویکرد پیشگیری کار را دنبال می کنند و همواره در تمامی امور مشارکتی مانند کمک به سیل زدگان استانها کشور در سیل اخیر سال 98 ونیز مشارکت در تدارکات پیاده روی اربعین فعال بوده  و هستند .
سرپرست اداره کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی استان با اشاره به همدلی و تعامل اتاق تعاون استان در حل مشکلات بخش تعاون با اداره کل تعاون کار استان افزود :‌رویکرد ما بطور مشترک با مسئولین اتاق تعاون  بحث پیشگیری از بروز مشکلات و بحرانها درتعاونی هاست که به طور جدی در اتاق و اداره کل پیگیری می شود و در صورت بروز مشکلات پیش بینی نشده و غیر قابل پیشگیری نیز با مشارکت دادگستری با توجه تعامل با این نهاد قضایی حل خواهد شد.

وی همچنین در ادامه سخنان خود  خواستار ارائه راهکار در خصوص رفع  مشکلات تعاونی های مسکن بویژه در خصوص تغییرات هیات مدیره های این شرکتها و مسائل تعاونی های دیگر  از سوی معاونت تعاون ومسئولین بخش تعاون وزارت متبوع و کشور شد.

فلاح نژاد در پایان با اشاره به اینکه تعاون یک حوزه بالنده و پویا است، اظهار کرد: همانگونه که مقام عالی وزارت در مرقد امام (ره)در هفته تعاون بیان نمودند؛ یکی از از راههای حل مشکلات جاری اقتصاد کشور ،توجه به بخش تعاون و تعاون محور کردن اقتصاد در کشور است  که امیدواریم بتوانیم با تلاش مسئولان این بخش  به لحاظ اقتصادی سهمی را که برای تعاون در نظر گرفته شده است محقق کنیم.

درادامه این نشست در اداره کل تعاون استان البرز همچنین حجت اله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون کشور نیز با اشاره به فعالیت این بانک  در ده سال گذشته گفت : بانک توسعه تعاون به منظور ارتقا بخش تعاون تاسیس شده و 10 سال است که به صورت بانک در کشور فعالیت می کند.
همچنین در این جلسه از کارشناسان و روسای بخش تعاون اداره کل از سوی  کبیری معاون امور تعاون وزارت متبوع با اهدای لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.

۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۱۳
روابط عمومی اداره کل تعاون،کاروررفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۱۶۸,۸۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید