مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان: تعامل و همراهی با شرکای اجتماعی ضروری است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به ضرورت تعامل و همراهی با شرکای اجتماعی گفت: برای توسعه تشکلات و انجمن های صنفی کارگری و کارفرمایی استان مانعی وجود نخواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، "هادی ابراهیمی" در نشست با تشکلهای کارگری و کارفرمایی استان که با هدف بیان و بررسی مشکلات آنها برگزار شد، بر تغییر نگرش از منفعت فردی به جمعی تاکید و اضافه کرد: تشکل های کارگری و کارفرمایی به عنوان نمایندگان اصلی و قانونی کارگران و کارفرمایان، باید مطالبه گر باشند و در راستای گسترش و پیگیری مطالبات خود در تصمیم گیری ها نیز نقش ایفا کنند.
وی افزود: افراد کارآمد در بین تشکلها بسیار دیده می شود که باید در نهادهای تصمیم‌ گیری دولت تاثیرگذار باشند که نمونه آن را در استان شاهد بودیم.
وی بر انعقاد پیمان های دسته جمعی، شفافیت مجامع، توجه به آموزش و آگاهی اعضا، ورود افراد توانمند و پیگیر در انجمن ها، ارتباط مستمر با دستگاهها و تلاش بر رفع مشکلات اعضا تاکید کرد.
 در این نشست، تشکل های کارگری و کارفرمایی ضمن ارایه عملکرد و دستاوردهای خود، مشکلات و پیشنهادایی را ارائه کردند.
255 تشکل و انجمن صنفی کارگری و کارفرمایی با بیش از 31 هزار نفر عضو در استان هرمزگان فعال هستند.
در راستای توسعه و ترویج سه ‌جانبه گرایی کارگر، کارفرما و دولت و بمنظور حفظ حقوق، منافع مشروع و قانونی و بهبود وضع اقتصادی کارگران و کارفرمایان که خود متضمن حفظ منافع جامعه است، تشکلات کارگری و کارفرمایی در واحدهای تولیدی تشکیل شده که این تشکل‌ها شامل نمایندگان کارگران و کارفرمایان، شوراهای اسلامی کار، انجمن صنفی کارگری و کارفرمایی، کانون بازنشستگان و کانون انجمن کارگری، کارگران و استادکاران ساختمانی است که شامل جمعیت کارگری و کارفرمایی قابل توجهی در استان هرمزگان هستند.
۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹
کد خبر : ۱۶۸,۸۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید