مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد: کاهش 36 درصدی حوادث ناشی از کار در استان

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان از افزایش بازرسی ها از واحدهای مشمول قانون کار در شش ماهه نخست سال 98 و کاهش حوادث ناشی از کار در استان خبر داد .
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد: کاهش 36 درصدی حوادث ناشی از کار در استان
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی علی آشتاب با اعلام این خبر افزود: یکی از وظایف اصلی و اساسی ما صیانت از نیروی کار است تا فعالیت ‎ها بهتر انجام شود، این مهم در چند حوزه صورت می ‎گیرد که یکی از حوزه ‎ها مربوط به نیروهایی است که شاغل هستند و باید نظارت شوند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان  با اشاره به کاهش حوادث ناشی از کار در شش ماهه نخست سال 98 اظهار کرد: با بازرسی‌هایی که برای ارتقاء سطح سلامت کارگران انجام شده، در این مدت حوادث ناشی از کار در استان نسبت به شش ماهه اول سال گذشته 36درصد کاهش یافته است .

آشتاب با تاکید بر اهمیت بازرسی کار و جایگاه ویژه بازرسان کار در تحقق آرمانها و اهداف وزارت متبوع عنوان کرد: با برنامه ریزی های انجام شده توسط بازرسان کار در آگاهی نیروی انسانی نسبت به عوامل تهدید کننده در کار و شناسایی مکانهای نا ایمن در کارگاهها در شش ماهه نخست سال 98بیش از 4 هزار 102 فقره بازرسی توسط کارشناسان بازرس کار صورت گرفته که موجب کاهش حوادث ناشی از کار شده است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان با یادآوری این‌که هدف از این بازرسی‌ها، نظارت بر حسن اجرای کار در کارگاه‌ها بوده و این کار به‌صورت سیستماتیک انجام می‌شود، خاطرنشان  کرد: علاوه‌بر بازرسی‌هایی که سالانه توسط بازرسان از کارگاه‌ها انجام می‌شود، در صورت بروز حادثه در محل کار نیز، این بازرسی‌ها فارغ از بازرسی‌های سالانه، از کارگاه مذکور به عمل می‌آید تا جوانب مختلف حادثه مورد بررسی قرار گیرد.

 وی با تاکید بر نقش موثر برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی ایمنی و بهداشت کار در کاهش حوادث ناشی از کار ،خاطر نشان کرد: در شش ماهه نخست سال 1398 ، 6 هزار و 922نفرساعت برنامه آموزشی برای کارفرمایان و کارگران برگزار شده‌است.
۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۰
کد خبر : ۱۶۸,۸۸۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید