کسب رتبه برتر کشوری در حوزه صلاحیت مسئولین ایمنی توسط اداره بازرسی کار استان خراسان رضوی

مدیر روابط کار اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی،از کسب رتبه برتر کشوری در حوزه صلاحیت مسئولین ایمنی توسط اداره بازرسی کار استان خراسان رضوی خبر داد.
کسب رتبه برتر کشوری در حوزه صلاحیت مسئولین ایمنی توسط اداره بازرسی کار استان خراسان رضوی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، عطا متین فر در رابطه با این خبر گفت: در همایشی که با حضور معاون روابط کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ، مدیر کل بازرسی کار ، رئیس مرکز تحقیقات کشور ، روسای بازرسی کار استانها و نمایندگانی از انجمن های های مسئولین ایمنی کارگاههای سطح کشور برگزار شد،اداره بازرسی کار استان خراسان رضوی توانست رتبه برتر کشوری را در حوزه صلاحیت مسئولین ایمنی از آن خود کند.
وی در ادامه افزود: بی تردید یکی از استراتژی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای اقدامات پیشگیرانه، نهادینه سازی فرهنگ ایمنی و بهداشت در جامعه کار و تولید کشور است و قطعاً تلاش های انجام گرفته در این استان نقش مهمی در افزایش بهره وری و کاهش هزینه های مادی و معنوی داشته است.

وی افزود: صیانت از نیروی کار و حفظ جان انسان ها مهمترین وظیفه ما در سطح استان است و در همین راستا تلاش خواهیم کرد با برگزاری دوره‌های آموزشی کاربردی  حوادث و تلفات انسانی را کاهش دهیم.

متین فر  اعلام کرد: بازرسی کار یکی از مهمترین حوزه ها در مدیریت روابط کار است که اقدامات آنان همواره نقش مهمی در خصوص پیشگیری از حوادث ناشی از کار داشته و می توان گفت رسالت و وظیفه بازرسان کار در این اداره کل بسیار خطیر و ارزشمند است.

وی با ذکر این موضوع که به استناد آیین نامه بکارگیری مسئولین ایمنی مصوب شورای عالی حفاظت فنی، کارفرمایان باید نسبت به بکارگیری مسئول ایمنی دارای صلاحیت حسب نوع فعالیت اقدام کنند؛ حضور مسئول ایمنی در یک کارگاه را نشان از درایت کارفرما و اهمیت وی به صیانت از منابع مادی و انسانی دانست.
شایان ذکر است: در خاتمه از 5 استان برتر کشور از جمله : خراسان رضوی ،خراسان شمالی ، سمنان ، اصفهان و همدان با امضاء مدیر کل بازرسی کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی تقدیر به عمل آمد.


۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۱
کد خبر : ۱۶۸,۹۸۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید