ساماندهی 200 سالمند در مراکز نگهداری بهزیستی اردبیل

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: 4 مرکز شبانه و روزانه نگهداری سالمندان با ظرفیت 200 نفر جهت ارائه خدمات و نگهداری سالمندان در استان وجود دارد.
ساماندهی 200 سالمند در مراکز نگهداری بهزیستی اردبیل

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، قاسم رحیمی  به همراه مشاور بانوان و تعدادی از مدیران ستادی از مرکز نگهداری شبانه روزی سالمندان مرحمت بازدید کرد.

وی در این بازدید با اهدای گل و ادای احترام به سالمندان این مرکز گفت: حدود 10درصد از جمعیت استان را جمعیت بالای 60 سال تشکیل می دهند که این تعداد حدود 120 هزار نفر از جمعیت استان اردبیل را شامل می شود.

رحیمی اظهار کرد: 4 مرکز شبانه و روزانه نگهداری سالمندان برای بانوان و آقایان جمعا با ظرفیت 200 نفر جهت ارائه خدمات و نگهداری سالمندان در استان وجود دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همواره به عنوان یکی از خدمت رسان ترین نهاد دولتی وظیفه خطیری در حوزه های اجتماعی به عهده دارد و این مسئولیت نباید به خاطر همپوشانی در سایر حوزه ها کمرنگ واقع شود.

رئیس شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل بیان کرد: سازمان های بیمه گر و درمانی تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی و بهزیستی از تاثیرپذیرترین نهاد ها نسبت به تغییر هرم سنی و سالمندی جمعیت کشور هستند.

رحیمی افزود: بر اساس آمارهای اعلام شده تا سی سال آینده از هر سه ایرانی یک نفر سن بالای 65 خواهد داشت که مستلزم یک نگاه عمیق به بحث سلامت است.

وی اظهار کرد: توانمندسازی رفاهی سالمندان یکی از موضوعاتی است که دارای مولفه های بسیاری در حوزه اجتماعی، اقتصادی است و دولت باید عزم و نگاهی جدید در این حوزه داشته باشد.

۱۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۱۶۹,۰۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید