مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه: مدیریت عملکرد راهی به سوی بهره وری و تحقق اهداف سازمانی است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در نشست با بازرسان مدیریت عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اهمیت و لزوم ارزیابی عملکرد در سازمان ها، گفت: ارزشیابی عملکرد فرد و سازمان به مدیران کمک می کند تا با میزان تحقق اهداف استراتژیک در ارتباط باشند .
بازرسی مدیریت عملکرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه ، عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه مدیریت عملکرد را راهی به سوی بهره وری و تحقق اهداف سازمانی دانست و ادامه داد: مدیران برای آگاهی در میزان تحقق اهداف سازمانی لازم است با تمام کارکنان در ارتباط باشند.

وی ضمن ارائه گزارش اجمالی از عملکردهای شاخص اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در طول مدت یک سال حضور خود در استان اظهار نمود: انتظار می رود این ارزیابی ها نهایتاً منجر به رضایت مندی جامعه هدف، بهبود خدمات از طریق بررسی و ایجاد رویه یکسان و انسجام میزان انطباق عملکرد با قوانین و دستور العمل ها شود.

وی همچنین کار نظارت را کار پسندیده ای در بالا بردن سلامت کار دانست و عنوان کرد: پیرو تأکیدات مقام عالی وزارت، موضوع شفافیت مورد توجه ویژه کارکنان اداره کل قرار دارد.

گفتنی است: در این نشست که با حضور معاونین و رؤسای ستادی اداره کل برگزار شد، بازرسان اعزامی از دفتر مدیریت عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تشریح اهداف بازرسی از جمله بررسی میزان انطباق عملکرد با قوانین، دستور العمل ها و بخشنامه ها، ایجاد رویه یکسان در اجرای قوانین، شناسایی مشکلات چالش ها و تلاش در جهت راهنمایی و بهبود خدمات، معیار بازرسی و ارزیابی عملکرد را بیان کرد.

 

 

 

۱۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۲۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۱۶۹,۰۷۴
کلیدواژه ها: حضور بازرسان مدیریت عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید