سخنگوی کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار:اصلاح قانون کار ضروری است

سرویس با خبرنگاران حوزه _ زهره دریغ گفتار _ خبرگزاری ایرنا : سخنگوی کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار گفت : قانون فعلی کار در سال 69تصویب شد که مطابق نیازهای آن دوران بود ،اما اکنون شرایط جدید صنعت کشور اصلاح قانون کار را می‌طلبد.

ناهید جلالی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: قانون کار با وجود اینکه قانونی برای حمایت از نیروی کار کشور است ، اما هنوز نتوانسته است از کارگران واحدهای اقتصادی به درستی صیانت کند.

وی عدم صیانت واقعی قانون کار را از کارگران ، فقدان ضمانت اجرایی آن خواند و گفت: ساختار نیروی انسانی کشور هم اکنون نسبت به سال 69تغییرات زیادی کرده است.

جلالی در ادامه تاکید کرد، شوراهای اسلامی کار به عنوان تشکل‌های کارگری در این زمینه مجدانه تلاش می‌کنند و خواستار نظر کارشناسان در خصوص موضوع اصلاح قانون کار هستند.

وی همچنین اظهار داشت : کانون عالی شوراهای اسلامی کار از کانون‌های استانی خواسته است که نقطه نظرهای خود را در خصوص اصلاح پیش نویس قانون کار ارائه دهند.

جلالی یادآور شد: برای اصلاح قانون کار باید تمامی نهادهای کارگری، کارشناسان و حقوقدانان کار نقطه نظرها و دیدگاه‌های خود را ارائه دهند.

سخنگوی کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار در خصوص پیش نویس تهیه شده از سوی کانون عالی شورای اسلامی کار گفت: پیش نویس تهیه شده از سوی نهاد یاد شده بسیار عمیق است و موضوع تولید و ساختار اقتصادی کشور با یکدیگر در نظر گرفته است.
۲۸ آذر ۱۳۸۶ ۱۷:۵۰
کد خبر : ۱۶,۹۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید