سومین جشنواره کارآفرینان برتر استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

سومین جشنواره کارآفرینان برتر استان چهارمحال و بختیاری همزمان با مراکز استانهای سراسر کشور برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی سازمان کار و امور اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری صادقی استاندار استان با قدردانی از برپاکنندگان جشنواره گفت : برگزاری جشنواره کارآفرینی ، روحیه کارآفرینی و فرهنگ کارآفرینی را در سطح استان و کشور ارتقا می دهد .
وی افزود : کارآفرینی فرآیند ایجاد و خلق چیزی نو می باشد و کارآفرین با تلاش شبانه روزی همراه با پذیرش خطرات و ریسک پذیری تلاش می کند تا برای بدست آوردن توفیق مالی ، رضایتمندی مشتری ، استقلال خود و مملکت را از نظر اقتصادی و تولید به اهداف و برنامه های خود برساند .
وی تصریح کرد : توسعه اقتصادی شامل توسعه منابع انسانی ، منابع فیزیکی و منابع مالی است و توسعه پایدار منوط به توسعه منابع انسانی است .
وی افزود : در بحث کارآفرینی ، کارآفرینی لزوماً به معنای یک تحصیل کرده نیست و هر کس با تلاش و کوشش خود و با پذیرش خطرات می تواند کارآفرین باشد .
وی گفت : کارآفرینان باید از احترام و ارزش بالایی برخوردار باشند ، مانند کسانی که در جبهه های حق علیه باطل جنگیدند و این وظیفه همه مدیران دستگاههای اجرایی است که به عنوان یک عزم ملی برای پیشرفت و تعالی استان و کشور تلاش کنند .

درادامه پرویز سلطانی رییس سازمان کار و امور اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری گفت : برگزاری جشنواره کارآفرینی از ابداعات وزارت کار و امور اجتماعی است که به دنبال راه کارهایی در زمینه توسعه و گسترش اشتغال مولد و پایدار و ترویج روحیه کار و تلاش و تشویق جوانان جویای کار با ایجاد فرهنگ خوداتکایی و خودکفایی است .
وی افزود : برای کارآفرینی و ایجاداشتغال کلیه سازمانها و نهادها باید تلاش کنند و وزارت کار به عنوان پرچمدار کارآفرینی و اشتغال اقداماتی مثل ارایه تسهیلات ارزان قیمت در قالب بنگاههای اقتصادی زودبازده انجام داده است .
سلطانی با اشاره به وضعیت بنگاهها و عملکرد آنها گفت : در مقایسه با برنامه سوم توسعه وضعیت و عملکرد بنگاهها 5 برابر افزایش داشته است .
وی سپس ادامه داد : برای برگزاری سومین جشنواره کارآفرینان برتر جلسات متعددی با حضور اعضای هیات علمی و اجرایی و هیات داوران و گروههای کارشناسی تشکیل و در سه بخش صنعت ، خدمات و کشاورزی 9 نفر به عنوان کارآفرین برتر و در هر سه بخش 3 نفر انتخاب شدند که آنان با کارآفرینان برتر سراسر کشور 18 دی در سطح ملی به رقابت می پردازند .
در ادامه مراسم خسرو سلجوقی مدیرکل توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت کار و امور اجتماعی گفت : یکی از ویژگیهای کارآفرینی فرصت طلبی است و کارآفرینان پشتیازان توسعه کشور هستند .
وی افزود : اگر ما در زمان جنگ از فرماندهان لشگری و کشور تجلیل می کردیم امروز باید از کارآفرینان برتر تجلیل کنیم .
وی ادامه داد : کارآفرینان امنیت اجتماعی ما را افزایش داده و به گسترش عدالت اجتماعی کمک می کنند .
وی افزود : کارآفرین روز ، هفته و سال نمی شناسد و در حالت تکاپو است .
گفتنی است در پایان مراسم حسن جعفری ، بتول کبیری ، فروغ زمان در بخش کشاورزی و مهدی لطفی زاده ، مصطفی کاوه ، اکبر محمدحسینی در بخش خدمات و علی محمد رجالی ، مسعود برجیان ، مسعود سوردی در بخش صنعت و معدن به عنوان کارآفرینان برتر استان معرفی و از آنان با اهدای لوح تندیس جشنواره تجلیل به عمل آمد .
۲۸ آذر ۱۳۸۶ ۱۶:۴۶
کد خبر : ۱۶,۹۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید