کارآفرینان برتر استان ایلام معرفی شدند

9 کارآفرین برتر استان ایلام در سومین جشنواره کارآفرینان برتر معرفی شدند .
به گزارش روابط عمومی سازمان کار و امور اجتماعی استان ایلام سومین جشنواره ملی کارآفرینان برتر استان ایلام با معرفی 9 نفر از کارآفرینان برتر در بخشهای مختلف اقتصادی صنعت ، کشاورزی و خدمات به کار خود پایان داد .
رئیس سازمان کار و امور اجتماعی استان ایلام هدف از برگزاری سومین جشنواره ملی کارآفرینان برتر را شناسایی ، انتخاب و معرفی کارآفرینان برتر در فضای کسب و کار و هم افزایی و مشارکت کارآفرینان در توسعه کشور ذکر کرد .
محمدجوادی به انعقاد قرارداد اجرای طرحهای اشتغال زا به ارزش بیش از سه هزار میلیارد ریال بین بانکهای عامل و کارآفرینان در این استان اشاره کرد و گفت : این میزان از مجموع پنج هزار میلیارد ریال طرح تایید شده از سوی بانکهای عامل استان به مرحله انعقاد قرارداد رسیده است .
وی کل اعتبار بنگاههای اقتصادی زودبازده و کارآفرین دراستان را بیش از شش هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود : به منظور تلاش برای جذب این اعتبار هم اکنون کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ایلام با همکاری دستگاههای اجرایی بیش از 12 هزار طرح اشتغالزا را به بانکهای عامل معرفی کرده است .
محمدی اجرای طرح بنگاههای اقتصادی زودبازده و کارآفرین را از مهمترین اقدامات دولت نهم برای کاهش نرخ بیکاری جامعه برشمرد و تاکید کرد : اجرای این طرحها توانسته اعتبارات بسیار خوبی را به مناطق محروم مانند ایلام گسیل دهد که در این موارد اعتبارات چندین برابر کل مجموعه اعتبارهای تخصیص یافته به استانها در 25 سال گذشته است .
دکتر پوراشرف معاونت پژوهشی دانشگاه ایلام و عضو کمیته علمی سومین جشنواره کارآفرینان در سخنانی به اهمیت کارآفرینی اشاره کرد و گفت : در جامعه ما فکر می کنیم کارآفرینی یعنی ایجادکار ، که این درست نیست اما اگر در این ذهن ما باشد که شروع یک سرمایه گذاری و یک کسب و کار جدید می تواند معنای کارآفرینی باشد صرفاً این کارآفرینی نیست و کسانی که کارخانه و یا تولیدی دارند می توانند کارآفرین باشند به شرطی که آن چیزی که ببینند که دیگران ندیده اند .
وی ادامه داد : اگر بخواهید بقا داشته باشید باید به دو اصل بازاریابی و نوآوری توجه کنید.
در ادامه مهندس فروتن رئیس سازمان صنایع و معادن استان ابراز داشت با کمک تشکلهای مرتبط با بخشهای دولتی در بخش صنعت کارهای بزرگی انجام شده و این بیشتر به خاطر عنایت ویژه دولت نهم به استانهای محروم و مخصوصاً استان ایلام است .
مهندس فروتن گفت : ما در یک سال چهار شهرک صنعتی در استان ایجاد کرده ایم که این طرحها ، از طرحهای صنعتی بزرگ هستند . شهرک صنعتی شهرستان ایران در کمتر از یکسال ایجاد شده که فعالیت 15 طرح صنعتی در آنجا آغاز و 6 طرح آن نیز به بهره برداری رسیده است .
سپس مهندس سیداحمد توصیفیان رئیس اداره سازمانها و شرکت های کارآفرینی وزارت کار و امور اجتماعی گفت : خوشبختانه در استان ایلام شاهد زحمات و تلاشهایی بودیم که مدیران محترم و مسئولان انجام داده اند لذا احساس می شود نه تنها در ایلام بلکه در کل کشور با دست پر و به گونه ای مثبت بحث بنگاه های زودبازده و کارآفرین را به راحتی می توان ارزیابی کرد .
مهندس توصیفیان در ادامه به اهمیت کارآفرینی اشاره کرد و گفت : عصری که ما در آن زندگی می کنیم عصر دانایی و خلاقیت است و به صراحت می توان گفت : منابع انسانی پایه اصلی ثروت ملتها را تشکیل می دهد و یکی از عوامل تعیین کننده در روند توسعه اقتصادی اجتماعی کشورها محسوب می شود .
در این آیین که با حضور مدیران دستگاههای اجرایی اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و جمعی از کارآفرینان و مدیران واحدهای تولیدی ، صنعتی ، خدماتی و کشاورزی برگزار شد از 9 نفر کارآفرین برتر استان ایلام با اهدای لوح تقدیر از سوی وزارت کارو امور اجتماعی تقدیر شد .
۲۸ آذر ۱۳۸۶ ۱۶:۱۰
کد خبر : ۱۶,۹۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید