رییس سازمان کار و امور اجتماعی استان گیلان :استان گیلان رتبه نخست اشتغال در طرحهای زودبازده را کسب کرد

استان گیلان مقام اول کشور را در میزان اشتغال ایجاد شده از طریق اجرای طرحهای زودبازده کسب کرد .

به گزارش روابط عمومی سازمان کار و امور اجتماعی خلیل حنیف با بیان این مطلب گفت : بر اساس گزارش بازرسیهای انجام شده از سوی بازرسان وزارت کار ، استان گیلان مقام اول کشور را در میزان اشتغال ایجاد شده از طریق اجرای طرحهای زودبازده کسب کرد .
وی افزود : با تشکیل کمیته تخصصی همه طرحها قبل از تصویب از سوی این کمیته بررسی و مورد ارزیابی قرار می گیرد .
وی ادامه داد : هدف دیگر کمیته یاد شده این است که طرح های دارای توجیه اقتصادی باید در تمام مراحل کار و روند اجرای طرح بوسیله گروههای نظارت کنترل شوند تا اگر طرحها در هر مرحله ای با مشکل مواجه شدند بتوانیم مشکلات آن را مرتفع کنیم .
وی تصریح کرد : دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری با تشکیل 16 تیم بررسی و نظارت برچگونگی اجرای طرحها ، نظارت کارشناسی اعمال می کند تا اشتغال که هدف اصلی طرح است ایجاد شود .
وی افزود : بر اساس گزارشهای تهیه شده از سوی بازرسان بی طرف ، استان گیلان مقام اول در میزان اشتغال ایجاد شده را کسب کرد .
حنیف با اشاره به عملکرد طرحهای زودبازده اقتصادی استان گیلان گفت : استان گیلان در سالهای 84،85 و 86 مبلغ 12 هزار و 400 میلیارد ریال به عنوان سهمیه تسهیلات برای توسعه اشتغال در کارگاههای تولیدی و صنعتی در اختیار داشت که این تسهیلات در 3 بخش احداث ، طرح توسعه و تکمیل طرحهای نیمه تمام به کار گرفته شده است .
وی افزود : تا کنون 28 هزار طرح در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری مورد تصویب قرار گرفته و 24 هزار طرح آن به مبلغ 7 هزار و 800 میلیارد ریال مورد تصویب سیستم بانکی قرار گرفته است و 19 هزار و 400 طرح به مبلغ 6 هزار و 100 میلیارد ریال نیز به متقاضیان پرداخت شده است .
وی ادامه داد : نسبت مبلغ مصوب به کل سهمیه استان 65 درصد بوده و نسبت مبلغ پرداختی نیز 49 درصد می باشد .
وی افزود : در استان گیلان با تشکیل کمیته تخصصی و گروههای نظارتی مراحل بررسی و تصویب طرحها به دقت مورد رسیدگی و ارزیابی قرار گرفته و سپس در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری مطرح می شود .
وی ادامه داد : دراستان گیلان تا کنون 14 هزار و 200 طرح با 32 هزار و 593 فرصت شغلی به مرحله بهره برداری رسیده اند.
وی در خاتمه گفت : یکی از نقاط عطف طرحهای اقتصادی ، اعمال نظارت کارشناسی و مستمر است که با تشکیل تیمهای در هر شهرستان ، وضعیت طرحها کنترل و بازرسی می شود تا از هرگونه انحرافی در مسیر طرحها جلوگیری شود .
۲۸ آذر ۱۳۸۶ ۱۵:۵۲
کد خبر : ۱۶,۹۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید