وزیر کار و امور اجتماعی:کارآفرینی باید به عنوان واحد درسی در همه دانشگاه‌ها ارائه شود

سایت اطلاع رسانی دولت :
وزیر کار و امور اجتماعی در مراسم افتتاحیه کارگاه بین‌المللی کارآفرینی و آموزش عالی با ابراز امیدواری نسبت به شتاب کارآفرینی در کشور، گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی سازمان‌های دولتی و نهادهای غیر دولتی، اشتغال و کاهش نرخ بیکاری است، بنابراین باید همگی در این امر مهم و نهضت مبارزه با بیکاری مشارکت فعال داشته باشند.
به گزارش ایسنا، دکترجهرمی با تاکید بر عزم ملی برای اشتغالزایی در کشور، خاطرنشان کرد: آموزش کارآفرینی در سطوح مختلف آغاز شده و وزارت کار به علت نقش محوری خود در توسعه منابع انسانی صیانت از نیروی کار را عهده‌دار است.
وی افزود: وزارت کار با راهبری مناسب بنگاه‌های کار، رشد شرکت‌های مادر تخصصی، ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، حمایت و هدایت کارآفرینان، استفاده از امکانات کلیه دستگاه‌ها، آموزش‌های مربوطه به کسب و کار و ارتقای فرهنگ کار در این زمینه حرکت کرده است.
جهرمی با اشاره به پوشش بنگاه‌های زود بازده تحت آموزش‌های کارآفرینی، اظهار کرد: با شکل‌گیری طرح کارآفرینی در دانشگاه‌های کشور، ذهنیت یکسویه مبنی بر اینکه دانشگاه‌ها تنها در تولید علم و انجام تحقیقات نقش دارند اصلاح شد و آموزش‌های کارآفرینی آموزش عالی منجربه ایجاد رابطه تنگاتنگی با دانشگاه‌ها شده است.
وی آینده کارآفرینی در کشور را امید بخش دانست و گفت: آموزش کارآفرینی نباید در انحصار چند رشته و دانشگاه بوده و باید به عنوان واحد درسی در همه دانشگاه‌ها ارائه شود و دانش آموختگان ما علاوه بر بی نیازی از استخدام در دستگاه‌های دولتی زمینه کار و اشتغال دیگران را فراهم کرده تا تاخیر چند ساله کشور در زمینه کارآفرینی جبران شود.
وزیر کار و امور اجتماعی با اشاره به فعالیت‌های متعدد هند در زمینه کارآفرینی، اظهار کرد: ملت ما نیز با وجود نیروهای جوان، خلاق، هوش و استعداد خود را به رخ جهانیان کشیده و از پتانسیل بالایی در زمینه کارآفرینی برخوردار است.
دکتر جهرمی افزایش فرهنگ کارآفرینی و ایجاد فرهنگ کار و تلاش در کشور را از وظایف آموزش عالی دانست و خاطرنشان کرد: کارآفرینی در جامعه می‌تواند از همان تقدسی که برای آموزش قائلیم، برخوردار شود.
همچنین دکترعابدین صالح به نمایندگی از یونسکو با اشاره به علاقه مندی یونسکو به توسعه کارآفرینی دانشگاهی، گفت: کمک به آموزش عالی در توسعه کارآفرینی یکی از اهداف اساسی یونسکو است.
وی افزود: یونسکو از توسعه مشارکت‌های اعضای هیات علمی، ارسال تحقیقات و پژوهش‌ها و تبادل تجربیات در زمینه کارآفرینی با دانشگاه تهران استقبال می‌کند.
در خاتمه سفیر آلمان در تهران نیز با اشاره به علاقه مندی کشور آلمان به توسعه ارتباطات دانشگاهی با ایران گفت: از این طریق می‌توان تبادلات دو طرفه را جایگزین مسیر یکسویه ارتباطات با آلمان کرد.
۲۸ آذر ۱۳۸۶ ۱۴:۰۶
کد خبر : ۱۶,۹۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید