عضو حزب مستقل کار:تشکل های صنفی کارگری از فعالیت سیاسی خودداری کنند

با خبرنگاران حوزه - علی قاسمی - :عضو حزب مستقل کار از ممنوعیت فعالیت تشکلهای کارگری در حوزه های سیاسی خبر داد و گفت: بر اساس مقررات سازمان بین المللی کار، تشکلهای کارگری حق ورود به فعالیتهای سیاسی را ندارند.
حسن آقائی در گفتگو با مهر در خصوص فعالیتهای تشکلهای صنفی در حوزه کار گفت: برخی از تشکلهای به نام کارگری نباید با تابلوی انحرافی اهداف سیاسی خود را در پوشش تشکل صنفی دنبال کنند.
عضو حزب مستقل کار اظهار داشت: مشکلات موجود در حوزه کار حاصل منفعت طلبی برخی گروه هایی است که جایگاه خود را به عنوان یک تشکل صنفی در محیط های کارگری تعریف می کنند.
وی تصریح کرد: متاسفانه بعضی تشکلها با طرح شعارهائی به ایجاد ناامنی شغلی کارگران دامن می زنند و در این خصوص باید اصرار وزارت کار و امور اجتماعی را در اجرای اصلاح در قانون کار به فال نیک گرفت و اگر این روند دچار مشکل نشود به زودی فضای کسب و کار به آرامش خواهد رسید.
آقائی که خود از بنیان گذاران حزب مستقل کار است، ادامه داد: کسانی که با افتخار از سیاسی بودن تشکلهای کارگری سخن می گویند باید بدانند که یکی از مشکلات اساسی این نوع تفکر، مقاومت در برابر مقاوله نامه های بین المللی است.
عضو حزب مستقل کار ابراز داشت: تاکنون چندین بار انجام فعالیتهای سیاسی از سوی برخی تشکلهای کارگری کشور مورد اعتراض سازمان بین المللی کار واقع شده و آنها معتقد هستند که تشکل های صنفی حق ورود به سیاست را ندارند.
وی در ادامه ضمن انتقاد از شیوه تدوین قانون کار گفت: نباید از احساسات جامعه شریف کارگری سوء استفاده شود و باید این حقیقت را پذیرفت که شعار قانون کار امنیت شغلی کارگران را زیر سوال می برد.
آقائی افزود: می توان به عنوان نمونه به تبصره 2 ماده 7 قانون کار اشاره کرد که بر اساس آن و روح قانون تدوین شده، مغایرت با امنیت شغلی کارگران مشخص است ولی برخی با به وجود آوردن هیاهوی سیاسی حاضر به پذیرش این اشتباه نیستند.
۲۸ آذر ۱۳۸۶ ۱۳:۰۸
کد خبر : ۱۶,۹۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید