رییس سازمان کار استان چهار محال و بختیاری اعلام کرد :تک رقمی شدن نرخ بیکاری نیازمند ایجاد 20 هزار شغل در سال است

رییس سازمان کارو اموراجتماعی چهارمحال‌و بختیاری گفت: سالانه 4هزار و 500 نفر فارغ‌التحصیل دانشگاهی وارد بازار کار این استان می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان کار استان چهار محال و بختیاری پرویزسلطانی گفت:با برنامه‌ریزی و همکاری بین بخشی زمینه اشتغال جویندگان کار از جمله فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را دربخشهای خصوصی وکارآفرینی فراهم کرده ایم.

به‌گفته‌ وی، وجود نیروی انسانی متخصص باآگاهی علمی در بازار کار می‌تواند برای رسیدن به توسعه‌پایدار به عنوان یک فرصت تلقی شود.

وی به حمایت مسوولان دستگاههای اجرایی‌ازطرح‌های کارآفرینی فارغ التحصیلان دانشگاهی در استان اشاره کرد و گفت:در حال حاضر 60درصد از بیکاران استان فاقد مهارت فنی و حرفه‌ای یا فاقد آگاهی و تخصص علمی هستند.

سلطانی افزود: در حال حاضر بیش از 51 هزار نفر بیکار جویای کار در استان وجوددارد که 66/6آنها را مردان تشکیل می‌دهند.

وی افزود: در برنامه چهارم توسعه باید سالانه برای 13هزار و 500 نفر شغل ایجاد شود که اگر بخواهیم نرخ بیکاری را در استان تک رقمی کنیم باید برای 20هزار نفر شغل ایجاد شود.

به گفته‌وی از ابتدای اجرای طرح‌های بنگاههای اقتصادی زودبازده تاکنون هشت هزار و 200طرح با تسهیلات یک هزار و 740میلیارد ریال به بهره برداری رسیده که برای 11هزار نفر ایجاد اشتغال کرده است.
۲۶ آذر ۱۳۸۶ ۱۶:۲۴
کد خبر : ۱۶,۹۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید