مخبر کمیسیون اجتماعی مجلس :توقف طرح بنگاه های زود بازده به اقتصاد ملی آسیب می رساند

سرویس با خبرنگاران حوزه _ علی قاسمی_ خبرگزاری مهر :مخبر کمیسیون اجتماعی مجلس با مثبت ارزیابی کردن عملکرد بنگاه های زود بازده در دولت نهم گفت: متوقف شدن طرح بنگاه های زود بازده به اقتصاد ملی آسیب می رساند.
محمد علی مقنیان در گفتگو با مهر در خصوص عملکرد وزارت کار و امور اجتماعی در ایجاد و توسعه بنگاه های زود بازده گفت: برخی از محافل سیاسی و اقتصادی قصد دلسرد کردن و متوقف شدن طرح توسعه بنگاه های زود بازده را دارند ولی اگر طرح بنگاه های زود بازده متوقف شود به اقتصاد ملی آسیب می رسد.

مخبر کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: تسهیلات تخصصی برای بنگاه های زود بازده خاصیت تورم زایی ندارد و طرح چنین اتهامی زیر ساختهای اقتصادی کشور را با بحران روبرو می کند.

نماینده مردم بیجار در مجلس تصریح کرد: پیش از اجرای طرح بنگاه های زود بازده در حوزه انتخابیه من، اثری از صنعت دیده نمی شد اما در حال حاضر 9 طرح بزرگ اقتصادی با اشتغالزایی چشمگیر به وجود آمده است.

مخبر کمیسیون اجتماعی مجلس بیان داشت: اگر دولت موانع موجود، از جمله همکاری نکردن برخی از بانکها را حل نکند، مجلس با تصویب قوانین الزام آور این روند را تضمین می کند.

وی همچنین به تجربه ناموفق پرداخت وامهای خود اشتغالی در دولت قبل اشاره کرد و گفت: ایجاد شغل برای همگان عمل به نص صریح قانون اساسی است و دولت نباید زیر فشار محافل سیاسی طرح های زیر بنایی را متوقف کند.

مقنینان تزریق نقدینگی به جیب مردم را تکرار یک اشتباه تاریخی خواند و گفت: اگر طرح بنگاه های زود بازده به هر دلیلی متوقف شود، صنایع زیربنایی دچار بحران می شود.
۲۶ آذر ۱۳۸۶ ۱۴:۵۴
کد خبر : ۱۶,۹۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید