9 کارآفرین برتر استان خراسان جنوبی معرفی شدند

9 کارآفرین برتر استان خراسان جنوبی طی مراسمی با حضور استاندار و مدیرکل دفتر توسعه امور کارآفرینان وزارت کار و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی معرفی شدند .
به گزارش روابط عمومی سازمان کار و امور اجتماعی استان خراسان جنوبی سید صولت مرتضوی استاندار استان خراسان جنوبی ، اشتغال را از مهمترین دغدغه های دولت نهم خواند و گفت : برای اولین بار دولت نهم برای حمایت از توسعه کارآفرینی تسهیلات اختصاص داد و اهرمهای تشویقی مانند کاهش نرخ سود تسهیلات و تامین زیرساختهای لازم در نظر گرفت.
وی با اشاره به کاهش اختلافهای کارگری و کارفرمایی از کاهش نرخ بیکاری در استان خبر داد و افزود : با ایجاد فرصت های شغلی نرخ بیکاری در استان کاهش یافته است .
در این مراسم عابدین محمدی رییس سازمان کار و امور اجتماعی خراسان جنوبی گفت : معرفی الگوهای برتر به جامعه و نکو داشت آنان به توسعه کارآفرینی و تشویق جوانان به خلاقیت ، انتقال انگیزه ها و اشاعه کارگروهی کمک می کند .
در ادامه خسرو سلجوقی مدیرکل دفتر توسعه امور کارآفرینان وزارت کار به برنامه های توسعه کارآفرینی اشاره کرد گفت : ایجاد شرکتهای مادر تخصصی و خوشه های اقتصادی و ایجاد شرکتهای سرمایه گذار کارآفرینی با مشارکت مردم و حرکت به سمت کارآفرینی از برنامه های دفتر توسعه امور کارآفرینی وزارت کار است .
وی افزود : کارآفرینی فرصت شناسایی ، فرصت سازی ، خلاقیت ، نوآوری و خطر پذیری اقتصادی و اجتماعی را با هم تلفیق کرده و برنامه کسب و کار تازه ای ایجاد می کند .
لازم به ذکر است : در پایان این مراسم حمیدرضا صباغ گل (مدیرعامل شرکت سامان فولاد کشاورزی همیاران سبز) ابوالفضل مزروعی (مدیرعامل شرکت بهین دشت ) و زهره جبیبی مود (مدیرکارگاه پرورش قارچ در بخش کشاورزی و زهره اصغری(مدیرعامل تعاونی تولیدات خانگی بانوان ) محمدحسین رزقی (مدیرعامل آموزشگاه کامپیوتر مرکز آزمون خوارزمی ) و مهدی نجات (مدیرتالار پذیرایی صدف) در بخش خدمات به عنوان کارآفرینان برتر استان معرفی و از آنان با اهدای لوح تندیس و جوایز قدردانی بعمل آمد .
۲۶ آذر ۱۳۸۶ ۱۴:۲۳
کد خبر : ۱۶,۹۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید