مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل خبر داد: فعالیت دهیاری ها قانونمند می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: با انجام تشریفات قانونی درخصوص تشکیل کمیته بررسی موضوعات و تخلفات دهیاران، فعالیت دهیاری ها قانونمند می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل خبر داد: فعالیت دهیاری ها قانونمند می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، در نشست مشترک مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با مدیرکل دفتر بازرسی استانداری به منظور بررسی موضوعات حوزه دهیاری‌ها و تشیکل کمیته انضباطی بر اساس ظرفیت‌های پیش بینی شده قانون کار در این حوزه بررسی شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در این نشست از فعالیت بیش از ۱۸۳ تشکل کارگری و کارفرمایی در قالب انجمن‌های صنفی، شوراها اسلامی کار  خبر داد.

وی با تاکید بر این که در بحث اجرای قانون با هیچ فردی تعارف نداریم و با تشکیل کمیته نظارت بر آرای مراجع حل اختلاف مدت زمان رسیدگی و نوع آرای صادره بررسی می‌شود، افزود: در شش ماه اول سال جاری بیش از تعداد یک هزار پرونده در هیات‌های تشخیص استان اردبیل بررسی و منجر به صدور رای شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل با اشاره به این که تمامی تشریفات قانونی درخصوص تشکیل کمیته بررسی موضوعات و تخلفات دهیاری‌ها به زودی انجام خواهد شد، گفت: ثبت الکترونیکی دادخواست و شکایت کارگری قدمی مهم برای جلوگیری از بروز هرگونه گلوگاه فساد است.

مدیرکل دفتر بازرسی استانداری اردبیل با بیان اینکه فعالیت دهیاری‌ها به دقت رصد می‌شود، اظهار کرد: با تشکیل کمیته متشکل از نماینده استانداری، اداره کل تعاون، کار و رفاه استان اردبیل به دنبال قانونمند کردن فعالیت دهیاری‌ها هستیم.

وی افزود: ظرفیت‌های قانونی در این خصوص بررسی شده و بزودی با تشکیل کمیته‌ای بر اساس قانون کار شکایات موجود در این حوزه به طرق قانونی بررسی خواهد شد.

احمد کنعان پور عنوان کرد: در امر بازرسی به دنبال متهم و یا محکوم کردن افراد نیستیم بلکه هدف مهم ارائه خدمات مطلوب‌تر به عموم شهروندان است.

۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۱۶۹,۲۷۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید