مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: شناسایی گلوگاه های فسادخیز نخستین گام جلوگیری از فساد اداری است

در نهمین جلسه کمیته ارتقاء سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم که با حضور محمد سنجری مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی و سایر اعضاء این کمیته برگزار شد آسیب شناسی گلوگاه های حوزه مشاغل سخت و زیان آور مورد بحث و تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: شناسایی گلوگاه های فسادخیز نخستین گام جلوگیری از فساد اداری است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی،سنجری در این جلسه طی سخنانی اظهار کرد: با تلاش های صورت گرفته و با استفاده از اصلاح فرایندها روند رسیدگی به درخواست متقاضیان و زمان رسیدگی به پرونده ها در مشاغل سخت و زیان آور سرعت مطلوبی دارد و امیدواریم با شفافیت در این حوزه همچون گذشته نگذاریم که حق مردم تضییع شود.

وی گفت: با توجه به اقدامات پیشگیرانه و شناسایی گلوگاه ها در این حوزه تا کنون تخلفی مشاهده نشده است لذا باید تلاش کنیم تا جلوی تخلفات آینده نیز گرفته شود.

وی بر بحث نظارت تاکید و گفت:در بحث اجرا و نظارت نباید هیچگونه کوتاهی انجام شود و برابر قانون همه باید نظارت کافی را داشته باشند تا محیطی سالم داشته باشیم.

سنجری گفت: آنچه مهم است سالم سازی محیط کار و جلوگیری از کانالهای ارتباطی افراد نا مرتبط با این حوزه است پس می بایست از همه ظرفیت ها برای سالم سازی کار استفاده کرد و شناسایی گلوگاه های فساد خیز از نخستین گامها در جلوگیری از فساد اداری است به همین علت مدیران و روسا می بایست به گلوگاه های فساد در حوزه کاری خود اشراف داشته باشند.

سنجری در پایان تاکید کرد: آگاهی، پیشگیری و بهبود عملکرد می بایست در اولویت کاری  تمامی قسمت های اداره کل قرار گیرد و با شناسایی هرچه بهتر و دقیق تر گلوگاههای فساد خیز می توان با برنامه ریزی دقیق و بکارگیری راهکارهای مناسب در جهت ارتقاء سلامت نظام اداری گام های موثری برداشت.
متین فر مدیر روابط کار این اداره کل نیز در مطالبی گفت: با تغییر و تحولات انجام گرفته در حوزه مشاغل سخت و زیان آور در سخت افزاری و نرم افزاری و سیستمی شدن پرونده ها جلوی بسیاری از سوء استفاده ها گرفته شده است ضمن اینکه صرفه جویی قابل ملاحظه ای نیز در مصرف کاغذ صورت گرفته است.

شایان ذکر است در این جلسه  هر یک از اعضاء نظرات و پیشنهادات خود را مطرح و مواردی را در خصوص بندهای اشاره شده در گزارش بازرسی و ارزیابی عملکرد بیان کردند.


۱۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۴
کد خبر : ۱۶۹,۲۹۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید