مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: فرهنگ سازی بهترین شیوه مبارزه و پیشگیری از اعتیاد است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام هدف از فاز دوم طرح ملی کاج را تقویت عملکرد بنگاه های اقتصادی مرحله یک و سپس دعوت و پوشش بنگاه های اقتصادی 50 تا 500 نفر است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: فرهنگ سازی بهترین شیوه مبارزه و پیشگیری از اعتیاد است
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام،‌ شیرخانی در جلسه فاز دوم طرح ملی کاج که با حضور مدیران کل بیمه سلامت و مدیریت درمان تامین اجتماعی و کارشناسان استانداری و کارشناسان حوزه اجتماعی دستگاه های اجرایی مرتبط و تشکل های کارگری و کارفرمایی استان برگزار شد به اهداف طرح ملی کاج سال 1398 اشاره کرد و گفت: هدف از اجرایی شدن طرح ملی کاج، کاهش شیوع اعتیاد در جامعه کار و تولید در سطح ملی و استانی است و بر اساس پیش بینی ها می بایست پس از عملیاتی شدن این پروژه شاهد کاهش شیوع اعتبار در جامع کارگری باشیم.

وی تصریح کرد: کمیته استانی کاج به منظور همکاری بین بخشی و ارزیابی عملکرد و رفع مشکلات احتمالی در اجرای طرح، تشکیل می شود.

مدیرکلتعاون، کار ور فاه اجتماعی ایلام اظهار کرد: پیشگیری از اعتیاد در محیط‌های کاری باید به‌عنوان یک ضرورت، یک باور و یک باید برای همه مسئولان و دست‌اندرکاران اجرایی تلقی شود.

شیرخانی تصریح کرد: با هم افزایی، تدبیر، اندیشه و تلاش باید این آسیب را کنترل کرد و با ارتقاء سطح آگاهی اقشار مختلف جامعه پیشگیری از اعتیاد را بر درمان مقدم بداریم.

وی با بیان این که مقابله با مواد مخدر بر مبنای فعالیت‌های روزمره بی‌فایده است و باید در کنار اقدامات قهری، به پدیده‌ای فرهنگی و اجتماعی توجه کرد، گفت: هر چه حوزه ارتقاء سطح آموزش و فرهنگ سازی مردم بیشتر سرمایه گذاری شود هزینه کمتری در حوزه مواد مخدر پرداخت خواهد شد در غیر این صورت کم اثرترین کار مقابله خواهد بود.

شیرخانی تاکید کرد: حل بحران اعتیاد نیازمند نهادینه سازی در کشور است و فرهنگ سازی بهترین شیوه مبارزه و پیشگیری از اعتیاد است.

در پایان این نشست کارشناسان حوزه آسیب های اجتماعی ابهامات خود را درباره طرح ملی کاج مطرح کردند.

۱۵ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۴۴
کد خبر : ۱۶۹,۳۰۶
کلیدواژه ها: فرهنگ سازی ، طرح ملی کاج، کاهش شیوع اعتیاد ، ارتقاء سطح آموزش و فرهنگ سازی مردم ،

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید