رییس سازمان صنایع ومعادن استان تهران:چهارهزار میلیارد ریال اعتبار بنگاههای زودبازده در استان تهران توزیع شد

سرویس باخبرنگاران حوزه-ایرنا:
امسال چهارهزارمیلیارد ریال اعتبار از محل تسهیلات بنگاههای زودبازده به بخش صنعت این استان اختصاص یافته و توزیع شده است.
عزت الله اکبری افزود: این درحالیست که این سازمان برای جذب این میزان تسهیلات بیش از شش هزار و320میلیارد ریال طرح به بانک‌ها معرفی کرده است.
وی تصریح کرد: علاوه براین میزان اعتبار بدلیل نیاز بخش صنایع و بمنظور حمایت از صنعتگران و تولیدکنندگان برای حدود هفت هزار و 480میلیارد ریال دیگر نیز طرح آماده و تاییده شده در اختیار داریم.
اکبری اظهار داشت: این میزان تسهیلات حدود 14هزار میلیارد ریال است که براساس پیش بینی ما توانایی جذب30هزار میلیارد ریال تسهیلات دراین بخش و معرفی طرح برای جذب آن در سطح استان تهران وجود دارد.

وی تاکید کرد:این سازمان آمادگی جذب اعتبار از محل سر جمع اعتبارات بخش صنایع و تسهیلات زودبازده کشور برای ارایه خدمات به صنایع استان را دارد.

وی اظهارداشت: ارایه تسهیلات زودبازده با توجه به شرایط اقتصادی موجود یک تدبیر است و معتقدیم اگر همکاری بیشتری از سوی بانک‌ها بعمل آید ثمرات و نتایج بهتری بهمراه خواهد داشت.
اکبری خاطرنشان کرد: یکی از معضلات بزرگ در سر راه اجرای طرح واگذاری تسهیلات کمبود تجربه نزد بانک‌های عامل است.
به گفته وی،این سازمان براساس شرح وظایف قانونی خود برای همه متقاضیانی که توان حضور دربخش صنعت و تولید را دارند مجوز صادر می‌کند وهیچ ارتباطی با عدم یا دارا بودن توجیه اقتصادی طرح‌های ارایه شده ندارد.

رییس سازمان صنایع و معادن استان تهران افزود: افراد متقاضی خود باید مسوول و پاسخگوی توجیه اقتصادی طرح ارایه شده، صادرات، واردات و توزیع و فروش محصول تولیدی خود باشند.
اکبری گفت: دراین استان به لحاظ پتانسیل بالایی که دربخش صنعت وجوددارد بیش از چهار برابر تسهیلات تخصیص یافته طرح ارایه شده است که تلاش می‌کنیم از طریق منابع دولتی و تسهیلات در حد توان نیازها را برطرف کنیم.
وی اعلام کرد: فضای خوبی برای رقابت در بخش صنعت و تولید این منطقه از کشور فراهم شده و خوشبختانه شرایط مناسبی هم برای حضور تولیدکنندگان ایرانی برای عرضه محصولات شان در منطقه و کشورهای همسایه بوجود آمده است.
وی افزود: برای ایجاد تحول و تحرک در بخش صنعت باید فضا را مهیا کرد و براساس این سیاست سعی کردیم در استان تهران صدور مجوز را برای متقاضیان آزاد کنیم در حالی که می‌دانیم 20درصد از این تقاضاها منجربه راه اندازی واحد تولیدی می‌شود.
اکبری خاطرنشان کرد: اگر سیاست‌ها مدون باشد وتوجیه فنی واقتصادی طرح‌ها مشخص شود می‌توانیم متقاضیان احداث واحد صنعتی و تولیدی را به سمت نیازهای کشور هدایت کرده وشرایط را برای رقابت سالم وعرضه محصولات ایرانی در کشورهای همسایه فراهم کنیم.

وی تاکید کرد: حوزه صنعت بسیار متنوع و وسیع است و توان جوابگویی به هر میزان سرمایه‌گذاری و گسترش را دارد ولی نیازمند به داشتن سیاست مدون، برنامه ریزی منطبق با نیازهای جامعه است.
وی گفت: در محدوده شعاع 120کیلومتری تهران بخاطر مشکلات موجود تنها مجوز احداث صنایع به واحدهای پاک و غیرآلاینده داده می‌شود و سعی بر این است که صنایع بزرگ و مهم با همکاری صاحبان صنایع به خارج از این محدوده منتقل شوند.
اکبری اظهار داشت: احداث برج فناوری وشهرک‌های صنعتی هایتک و غیرآلاینده بصورت عمودی از جمله برنامه‌های مهم سازمان صنایع ومعادن استان تهران برای جذب سرمایه‌های داخلی وخارجی در بخش الکترونیک، الکتروتکنیک، علوم بیوتکنولوژی و غیره است
۲۵ آذر ۱۳۸۶ ۱۴:۵۶
کد خبر : ۱۶,۹۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید