عضو کمیسیون اجتماعی مجلس :طرح بنگاه های زودبازده درخشان ترین برنامه اقتصادی کشور در سه دهه اخیر است

طرح بنگاه های زودبازده پس از انقلاب درخشان ترین طرح اقتصادی دولت به حساب می آید و به هیچ عنوان خاصیت تورم زایی ندارد .
موسی الرضا ثروتی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن بیان این مطلب افزود : برخی از منتقدان از سر ناآگاهی طرح بنگاه های زودبازده را ادامه طرح خوداشتغالی می دانند و به همین دلیل اعتقاد دارند که این طرح بیکاران را به بدهکاران مبدل می کند .
نماینده بجنورد باتاکید بر لزوم اشتغال پایدار در کشور تصریح کرد : من اعتقاد دارم که در هیچ دولتی مانند دولت نهم به بحث اشتغال پرداخته نشده و بی تردید دکتر جهرمی اجرایی ترین و پرتلاش ترین وزیر کابینه محسوب می شود .
وی با انتقاد از عملکرد بانک مرکزی خاطر نشان کرد : رئیس بانک مرکزی خبر ندارد با سه قفله کردن بانک مرکزی چه برسر تولید و طرح بنگاه های زودزبازده آورده است .
وی تاکید کرد : دولت باید در صندوق ذخیره ارزی را به هم روی بنگاه های زودبازده باز کند وگرنه سه قفله کردن بانک مرکزی هنر به حساب نمی آید .
ثروتی در پایان نسبت به اثرات منفی واردات بی رویه هشدار دارد و افزود : برخی از دستگاه های دولتی با توهم تورم زایی طرح بنگاه های زودبازده به روند اشتغال زایی موقت و پایدار و همچنین ارزآوری بنگاه های مولد لطمه های جبران ناپذیری وارد می کنند .
گفتنی است در چند روز گذشته برخی از رسانه های سیاسی قصد دارند با ترفندهای گوناگون طرح ملی بنگاه های زود بازده را تورم زا جلوه دهند.
۲۴ آذر ۱۳۸۶ ۱۵:۳۳
کد خبر : ۱۶,۹۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید