100 هزار کارگر تا پایان امسال زمین دریافت می کنند

معاون وزیر کار و امور اجتماعی گفت : تاپایان امسال یکصد هزار نفر از کارگران در قالب تعاونی مسکن زمین دریافت می کنند
به گزارش روابط عمومی وزارت کار و امور اجتماعی مهندس سید علی اکبر طاهایی معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت کار در دیدار با نمایندگان وزارت کار افریقای جنوبی خاطر نشان ساخت : دولت با توجه به هزینه بالای اجاره بهای مسکن ، طرح واگذاری زمین به کارگران را تدوین کرده است که تا پایان امسال یکصد هزار کارگر در قالب تعاونی ها زمین دریافت می کنند
وی به برنامه معرفی کارگران نمونه اشاره کرد و گفت : ارزش اختراعات کارگران نمونه سال 86 بیش از 60 میلیون دلار است .
مهندس طاهایی به حمایت قانون کار از زنان کارگر اشاره کرد و گفت : مدیران بنگاه های اقتصادی که از خدمات زنان کارگر استفاده می کنند ، ملزم به ایجاد مراکز نگهداری فرزندان آنها هستند .
وی ساخت مراکز ورزشی برای کارگران را از دیگر برنامه های وزارت کار عنوان کرد و گفت : از ابتدای انقلاب تا کنون 100 مجموعه ورزشی برای کارگران سا خته شده است .
معاون وزیر کار خاطر نشان ساخت : ساخت 60 مجموعه ورزشی کارگران نیز در دستور کار دولت قرار دارد .
مهندس طاهایی ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی را از راهبردهای اساسی وزارت کار عنوان کرد و گفت : در این راستا سومین جشنواره کارآفرینان برتر در دوسطح استانی و ملی در حال برگزاری است و تلاش می شود کارآفرینان برتر به جامعه معرفی شوند .
معاون وزیر کار و امور اجتماعی از طرح پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی خبر داد و با اشاره به فرآیند الحاق ، همکاری ایران و آفریقای جنوبی در این حوزه را مهم برشمرد .
در این ملاقات مورو توپا معاون مدیرکل استخدام و توسعه مهارت های وزارت کار آفریقای جنوبی با اشاره به اشتراک های فرهنگی دو کشور بویژه در عرصه مبارزه با استعمار گفت : فشار دنیای غرب علیه ایران در روند دستیابی به فن آوری هسته ای شیوه ای دیگری از استعمار است .
۲۴ آذر ۱۳۸۶ ۱۰:۴۳
کد خبر : ۱۶,۹۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید